V úterním střetnutí s Mladou Boleslaví se Olomouc ujala vedení už na počátku duelu. Bruslaři ale utkání otočili a zvítězili poměrem 5:1. Útočník František Skladaný se k bitvě ve městě automobilů už moc vracet nechtěl. Celý tým se soustředí na nadcházející duel a věří, že uspěje. „Jsme tam, kde jsme. Myslím si, že nasazení nám v posledních zápasech nechybělo, jdeme si za tím a podle mě je to jen otázka času, kdy nelichotivou sérii zlomíme a budeme úspěšní, “ burcoval rodák z Martina.

⇒ Útočník František Skladaný

Hanáci už nutně potřebují uspět, neboť si uvědomují, že měsíc říjen byl z jejich strany velmi nepovedený. O krizi však sedmatřicetiletý útočník příliš mluvit nechce. „Věci se někdy takto spojí. Je to sport, sezóna je dlouhá a na většinu týmů občas taková šňůra přijde. Jestliže se mužstvo z toho dokáže zotavit, tak o to více bude později psychicky silnější, “ doplnil autor dvou branek z letošní sezony.

Svěřenci Zdeňka Motáka jako již tradičné věří, že se budou moct při moravské derby opřít o skvělou diváckou kulisu. „Atmosféra je tu vždy výborná. Navíc přijede tradiční soupeř a bude to mít jako vždy velký náboj. My se konečně musíme našim fanouškům ukázat, předvést dobrý hokej a hlavně získat důležité body, “ uzavřel zkušený forvard.

To nejdůležitější o soupeři:

Zlínští hokejisté úvod sezony zaspali, ale s příchodem kouče Roberta Svobody se výsledkový a herní projev zvedl. Na začátku základní části Berani šestkrát v řadě prohráli a situace u žlutomodrých vůbec nevypadala dobře. Až v sedmém kole si Zlín připsal svůj první bodový zisk po výhře 4:3 s Pardubicemi. Po zápase 11. kola v Litvínově byl z pozice hlavního trenéra odvolán Antonín Stavjaňa a na jeho místo usedl navrátilec Robert Svoboda. Pod novým trenérem získali Moravané 7 bodů ze čtyř utkání, v minulém zápase podlehli Vítkovicím až po nájezdové loterii. V současné tabulce se zlínský celek nachází na 13. místě se ziskem třinácti bodů po patnácti duelech.

Úvodní vzájemný zápas, který se hrál na stadionu Luďka Čajky, Hanáci vyhráli výsledkem 4:1. Přestože Zlín po první třetině vedl 1:0, tak v následujícím průběhu Kohouti skóre otočili a po dvou trefách útočníka Davida Ostřížka slavili důležité tři body do tabulky.

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní Stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra proti Vítkovicím 3:4 po samostatných nájezdech

Srovnání výsledků:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
17 (10.) Body (umístění) 13 (13.)
Zbyněk Irgl (6+2) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek (4+6)
Zbyněk Irgl (6) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (5)
Jan Lukáš (90,77%)
Branislav Konrád (90,75%)