Hanáci potřebují zabrat, v pátek jim bude stát v cestě Zlín

Daniel Fekets, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká po pěti dnech další domácí duel, tentokrát na Hanou přijedou zlínští Berani. Úvodní vzájemný zápas družina Zdeňka Motáka úspěšně zvládla. Naváže na tříbodové vítězství ze zlínské půdy také v domácím prostředí? Utkání se bude konat v pátek 1. listopadu v 18:00 na olomouckém Zimním stadionu.

V úterním střetnutí s Mladou Boleslaví se Olomouc ujala vedení už na počátku duelu. Bruslaři ale utkání otočili a zvítězili poměrem 5:1. Útočník František Skladaný se k bitvě ve městě automobilů už moc vracet nechtěl. Celý tým se soustředí na nadcházející duel a věří, že uspěje. „Jsme tam, kde jsme. Myslím si, že nasazení nám v posledních zápasech nechybělo, jdeme si za tím a podle mě je to jen otázka času, kdy nelichotivou sérii zlomíme a budeme úspěšní, “ burcoval rodák z Martina.

⇒ Útočník František Skladaný

Hanáci už nutně potřebují uspět, neboť si uvědomují, že měsíc říjen byl z jejich strany velmi nepovedený. O krizi však sedmatřicetiletý útočník příliš mluvit nechce. „Věci se někdy takto spojí. Je to sport, sezóna je dlouhá a na většinu týmů občas taková šňůra přijde. Jestliže se mužstvo z toho dokáže zotavit, tak o to více bude později psychicky silnější, “ doplnil autor dvou branek z letošní sezony.

Svěřenci Zdeňka Motáka jako již tradičné věří, že se budou moct při moravské derby opřít o skvělou diváckou kulisu. „Atmosféra je tu vždy výborná. Navíc přijede tradiční soupeř a bude to mít jako vždy velký náboj. My se konečně musíme našim fanouškům ukázat, předvést dobrý hokej a hlavně získat důležité body, “ uzavřel zkušený forvard.

To nejdůležitější o soupeři:

Zlínští hokejisté úvod sezony zaspali, ale s příchodem kouče Roberta Svobody se výsledkový a herní projev zvedl. Na začátku základní části Berani šestkrát v řadě prohráli a situace u žlutomodrých vůbec nevypadala dobře. Až v sedmém kole si Zlín připsal svůj první bodový zisk po výhře 4:3 s Pardubicemi. Po zápase 11. kola v Litvínově byl z pozice hlavního trenéra odvolán Antonín Stavjaňa a na jeho místo usedl navrátilec Robert Svoboda. Pod novým trenérem získali Moravané 7 bodů ze čtyř utkání, v minulém zápase podlehli Vítkovicím až po nájezdové loterii. V současné tabulce se zlínský celek nachází na 13. místě se ziskem třinácti bodů po patnácti duelech.

Úvodní vzájemný zápas, který se hrál na stadionu Luďka Čajky, Hanáci vyhráli výsledkem 4:1. Přestože Zlín po první třetině vedl 1:0, tak v následujícím průběhu Kohouti skóre otočili a po dvou trefách útočníka Davida Ostřížka slavili důležité tři body do tabulky.

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní Stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra proti Vítkovicím 3:4 po samostatných nájezdech

Srovnání výsledků:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
17 (10.) Body (umístění) 13 (13.)
Zbyněk Irgl (6+2) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek (4+6)
Zbyněk Irgl (6) Nejlepší střelec Jakub Šlahař (5)
Jan Lukáš (90,77%)
Branislav Konrád (90,75%)