Dvě skupiny hráčů olomouckého „áčka“ dostaly pořádně zabrat během intenzivního tréninku v olomoucké posilovně Ultimate Fitness, kde se zaměřují na funkční fitness bez strojů. Ta se nachází v poměrně netradičních prostorách, konkrétně v suterénu husitského kostela v Hodolanech. „Že jde o budovu kostela jde poznat jen zvenčí. Vevnitř je to zkrátka posilovna, rozhodně to není jako v kostele. Každopádně musím říct, že se mi tu líbilo,“ pochvaloval si David Škůrek. „Původně jsme byli v Křelově, ale se vzrůstající popularitou jsme hledali větší prostory, ideálně v Olomouci. A volno bylo zrovna tady v kostele. Myslím, že tím jsme teď rozhodně jedineční,“ vysvětlil příčinu netradiční lokality Viktor Cao, který vedl trénink Hanáků. „Budeme se ovšem stěhovat na Lazce, kde budeme mít k dispozici osmkrát větší prostor. Tím se určitě zvýší celkový komfort jak pro jednotlivé sportovce, tak i celé skupiny, jako je třeba HC Olomouc,“ dodal Cao.

Cao má, přes své mládí, již bohaté trenérské zkušenosti: „S trénováním větších skupin, respektive sportovních týmů, mám dlouhodobou zkušenost, pracoval jsem mimo jiné jako kondiční trenér u FBS Olomouc, takže připravit trénink pro hokejisty nebyl problém.“ Hned během první návštěvy Ultimate Fitness dostali Kohouti pořádně zabrat. „Dnešní trénink byl, dá se říct, ukázkou toho, jak vypadá cross trénink, respektive jak se trénuje CrossFit. Začali jsme aktivačním cvičením a důkladným protažením. Následoval nácvik techniky vzpírání. Na to jsme navázali intenzivním dvanáctiminutovým workoutem. Na závěr jsem hráče naučil pracovat s masážním válcem,“ popsal průběh tréninku Cao.

A jaký zanechali Hanáci dojem? „Čekal jsem všechno možné, někteří jsou na hřišti pěkní divočáci. Hráči mě ale mile překvapili, dávali celou dobu pozor a jevili zájem o celý trénink. Doufám tedy, že to pro ně bylo přínosné a že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu,“ pochválil olomoucké hráče Viktor Cao. Spokojenost byla oboustranná. „Bylo to pro nás dobré zpestření, byla to změna a celý trénink nás bavil. Dostali jsme pořádně zabrat, určitě nám to prospělo a vezmeme si z toho něco i do budoucna,“ pochvaloval si obránce David Škůrek.

Jen pozitivně se o celé letní přípravě vyjadřoval i trenér Jan Tomajko: „Kluci pořádně makají, dávají do toho všechno, takže my jsme jako trenéři spokojení maximálně. Nikdo není zraněný, musím to zaklepat, příprava probíhá velmi dobře.“ A co trénink v Ultimate Fitness? „Dnes jsme tu byli poprvé, pro hráče je to zase něco nového a dobré zpestření. Hodně důležité je, že tady jsou trenéři, kteří opravdu ví, jak dělat různé cviky, fitness a kondiční cvičení. My jsme přece jen hokejoví trenéři,“ smál se Tomajko.

Letní příprava má většinou klasický průběh, nejinak je tomu letos. „I loni jsme trénovali jednou denně, takže je to obdobné. Možná se něco málo změní, aby to pro hráče nebylo stereotypní, ale jinak je příprava s nějakými drobnými obměnami vždycky de facto stejná,“ řekl Jan Tomajko.

Závěr května s sebou přinesl tropická vedra, na trénink Hanáků to však velký vliv nemá. „Vzhledem k tomu, že trénujeme dopoledne, není to tak hrozné. Pokud to ale jde, snažíme se být vevnitř. Pokud to možné není, tak to hráči zkrátka musí vydržet. Někdy je potřeba se trochu překonat, o to v tom tréninku jde a týká se to i překonávání velkého horka,“ okomentoval trenér Tomajko. Samotní hráči pak podobné situace berou tak, jak přicházejí. „Něco se dělá lépe venku, něco vevnitř. Všechno má své pro a proti. Já osobně nemám problém i s takovým náročným tréninkem v posilovně, jako jsme absolvovali dnes,“ měl jasno David Škůrek.