Hanáci vyrážejí do Hradce. Chtějí navázat na zlepšené výkony z minulých kol

Daniel Fekets, Petr Luzar
O L O M O U C – Po domácí výhře nad Třincem v poměru 3:1 se Kohouti vydávají na cestu do Hradce Králové. Tým Zdeňka Motáka a Jana Tomajka bude chtít navázat na dobré výkony z minulých zápasů a pokusí se bodovat také tentokrát. Utkání v hradecké ČPP Aréně se odehraje v neděli 1. prosince v 16:00.

V pátek dorazili do olomoucké plecharény úřadující extraligoví šampioni z Třince. Hanáci dokázali prolomit nepříznivou bilanci z domácích zápasů z uplynulých týdnů a Oceláře přemohli výsledkem 3:1. Jedním z hrdinů zápasu byl útočník Lukáš Klimek, který si zahrál ve druhé formaci po boku Pavla Musila a Lukáše Nahodila. „Výhra je pochopitelně velkou úlevou. Fanoušci vítězství určitě ocenili, protože ta nepříznivá série už byla velmi dlouhá. Podporovali nás, i když se nedařilo, a my jsme hodně rádi, že jsme jim to mohli tímto stylem oplatit,“ okomentoval hřejivý pocit ze zisku tří bodů Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Útočník s číslem 61 asistoval v zápase s Třincem u dvou branek. Nejprve připravil gólovou pozici pro Lukáše Nahodila a v závěru vybídl ke skórování také Jana Knotka. Zkušený hokejista tak do svých statistik zapsal osmý a devátý kanadský bod v této sezoně. „U toho prvního gólu se Lukáš Nahodil pokusil natlačit do brány. Já se to snažil nějakým způsobem prohodit. Poté puk lízl nějakou brusli a Lukáš už to doklepl do branky,“ líčil ostravský rodák úvodní branku Olomouce. V samotném závěru střetnutí pečetil výhru Kohoutů Jan Knotek, který po dlouhém zranění prožívá velmi povedený návrat do sestavy. „V kabině jsme si po utkání trošku dělali srandu z Honzy Knotka. Ondruš (Jiří Ondrušek) mu říkal, že vlastně ani jednou pořádně nevystřelil, a přesto dal dva góly. Snad v tom bude pokračovat,“ popíchla svého spoluhráče letní posila z pražské Sparty.

Program extraligy je však v následujících týdnech nabitý a Hanáci už musí myslet na nedělní utkání v Hradci Králové. V úvodním vzájemném zápase olomoučtí hokejisté nedokázali vstřelit Marku Mazancovi ani jeden gól, nyní však věří, že nedělní střetnutí bude jiné. „Hradec má výtečného brankáře, který chytal v Americe a také v KHL. Nemůžeme se ale na to zaměřovat. Ať v bráně stojí kdokoliv, tak na něj musíme najít vhodný recept. Důležité pro nás je, abychom se dostávali do šancí. Pokud ano, pak věřím, že z Hradce nějaké body přivezeme,“ uzavřel olomoucký útočník.

To nejdůležitější o soupeři:

Hradecký Mountfield se pohybuje na osmé příčce extraligové tabulky. Na nepříliš povedený vstup do sezony reagovalo hradecké vedení tím, že na trenérský post dosadilo zkušeného kouče Vladimíra Růžičku, jenž hned dvakrát ovládl s národním týmem světový šampionát. Hradec získal 32 bodů z 24 zápasů. Měsíc listopad ale nepotkal Východočechy v ideálním rozpoložení. Mountfield v listopadu prohrál pět zápasů v řadě. Až v minulých třech kolech zaznamenal herní a výsledkový vzestup. Hradec vyhrál důležité utkání s Litvínovem 6:2, následovala porážka s Mladou Boleslaví 0:1, ale v pátečním zápase se opět vrátil na vítěznou vlnu. Na ledě karlovarské Energie vyhrál 3:2 po prodloužení.

Jak již bylo zmíněno, poslední vzájemné utkání, které se hrálo v rámci 11. kola v Olomouci, ovládl Hradec. Mountfield se ujal vedení už v 11. minutě zásluhou Daniela Rákose. Hanáci následně nemohli najít recept na dobře chytajícího Marka Mazance a nakonec v tomto utkání nevstřelili ani branku. Radovan Pavlík ještě pár minut před koncem zvýšil hradecké vedení, a proto si hosté odvezli z Hané výhru 2:0.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička a Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6890 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:2 v prodloužení s Karlovými Vary

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Mounfield HK
28 (9.) Body (umístění) 32 (8.)
Zbyněk Irgl (9+9)
Nejproduktivnější hráč Radek Smoleňák (10+9)
Zbyněk Irgl, Lukáš Nahodil (9) Nejlepší střelec Radek Smoleňák (10)
Jan Lukáš (91,45%)