Hanáci vyrážejí do Hradce, kde budou bojovat o postupové pozice

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Kohouti po dvou vítězstvích nad Brnem zavítají v rámci 5. kola Generali Česká Cupu na led Mounfieldu HK, kterému mají po prvním vzájemném utkání rozhodně co vracet. Faktem ovšem je, že Východočeši zatím v turnaji ještě neprohráli. Olomoučtí tedy udělají vše pro to, aby tuto šňůru přetrhli a připsali si další tříbodové vítězství! Utkání začíná v úterý 18. 8. 2020 v 18 hodin na ledě ČPP Arény v Hradci Králové.

Hanáci v posledních dvou zápasech zdolali brněnskou Kometu, a připsali si tak šest bodů do tabulky skupiny C. Proti odvěkému rivalovi zvítězili Olomoučtí nejdříve na ledě DRFG Arény 4:2, přičemž v domácím prostředí přidali poté ještě o jednu branku navrch. „Každé vítězství je důležité, ale jestli je proti Brnu nebo třeba Varům, je jedno. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Určitě nás to ale moc těší a jsme za vítězství rádi,“ hodnotil dvojzápas s Kometou útočník Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Tento šestibodový zápis zároveň posunul kohouty do bojů o postup do vyřazovací fáze turnaje. Tento fakt se promítl i do atmosféry mezi hráči. „V kabině panuje výborná nálada, protože máme úžasnou partu. Vítězství nás samozřejmě posouvají dal a v úterý a ve čtvrtek se budeme chtít o postup poprat,“ míní olomoucký centr.

Poslední vzájemné utkání vyšlo lépe Východočechům. Nyní na Hanáky čeká odveta pod Bílou věží. „Tenkrát to byl první zápas, teď se oba týmy posunuly. Naše hra se trochu zlepšila a když budeme dobře bruslit a dodržovat zodpovědnou hru v obranném pásmu, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek,“ pospal recept na úspěch hráč s devatenáctkou na zádech.

To nejdůležitější o soupeři

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Takto vypadá prozatimní cesta Hradce Králové skupinou C v rámci Generali Česká Cupu. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky zatím ztratili pouhý bod, který jim díky nastavenému času sebraly v posledním utkání konkurenční Pardubice. Pro Lvy byla tato výhra o to sladší, jelikož jí docílili i přes to, že ještě deset minut před koncem prohrávali o dvě branky.

Východočeši přes léto sehnali několik nových posil, které se již v přípravném turnaji jeví jako velice přínosné. Jedním příkladem za všechny je Kelly Klíma, dvojče Kevina Klímy, jenž pod Bílou věží působí již od minulé sezóny. Třiadvacetiletý útočník zaznamenal ve čtyřech utkáních tři branky, které doplnil dvěma asistencemi. Tímto výkonem se rodák z Tampy na Floridě dostal v žebříčku produktivity Generali Česká Cupu na čtvrté místo.

První vzájemný zápas v rámci skupiny C dopadl lépe pro Mounfield, jenž zvítězil 5:2. Za Hanáky se v tomto střetnutí prosadili Lukáš Kucsera s Tomášem Valentou.

Aktuální kádr Mounfieldu HK

Brankáři: Marek Mazanec, Štěpán Lukeš, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci: Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička ml., Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6890)
Poslední utkání: Výhra 6:5 po prodloužení nad Pardubicemi

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
Mounfield HK - Olomouc

umístění v tabulce
130:136 - 79 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Radek Smoleňák 36b (23+13)
nejproduktivnější hráč