Hanáci vyrážejí do Třince. Podaří se jim zastavit rozjeté Oceláře?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po včerejším nezdaru se Zlínem se kohouti pokusí uspět na ledě třineckých Ocelářů. Ti ale zatím od začátku sezóny ještě neprohráli. Podaří se Hanákům přerušit tuto vítěznou šňůru a odvézt si tři body? Utkání začíná v pátek 13. 11. 2020 v 17 hodin v třinecké WERK Aréně.

Řekl před zápasem: David Ostřížek

Domácí střetnutí se zlínskými Berany nedopadlo pro Hanáky podle představ. Ševci kohoutům oplatili porážku 1:4 z úvodního extraligového kola. „Nejde hrát jen na jeden gól, to je prostě málo. V příštích zápasech nám to tam musí padat víc,“ hodnotil příčinu neúspěchu útočník David Ostřížek.

⇒ Útočník David Ostřížek

Rodák z Frýdku-Místku kvůli zranění promeškal úvod letošní sezóny. Do sestavy se vrátil až v posledních dvou střetnutích. „V Liberci jsem se cítil rozhodně lépe než včera. Se Zlínem to tak třetinu a půl nebylo ono. Dělal jsem chyby a ten výpadek byl cítit,“ popisoval průběh svého znovuzapojení se do zápasového rytmu.

Nyní čeká na Olomouc utkání na ledě Třince, který od začátku tohoto ročníku Tipsport extraligy ještě nezažil hořkost porážky. Hanáci se tak na Oceláře budou muset řádně nachystat. „Dnes jsme měli trénink zaměřený hlavně na to, abychom byli zítra silní. Poté jsme si u videa rozebírali akce ze včerejška, přičemž na Třinec se podíváme ráno,“ uzavřel útočník se čtyřiačtyřicítkou na zádech.

Z kabiny soupeře: Oceláři jsou zatím téměř stoprocentní

Třinečtí vstoupili do sezóny skvěle. V šesti zápasech ztratili pouhý bod s brněnskou Kometou. Mimo tohoto malého zaváhání si poradili hned dvakrát s Karlovými Vary (2:5 a 2:7), a s Litvínovem (3:6). V posledním střetnutí pak draci dokázali vyloupit po výsledku 1:3 libereckou Home Credit Arenu. Dvěma brankami se na tomto vítězství podílela posila z NHL Filip Zadina.

V tabulce patří Ocelářům prozatím čtvrté místo, ale to jen proto, že mají odehráno o tři utkání méně než vedoucí Plzeň.

Nejproduktivnějšími hráči slezského mužstva jsou Martin Růžička s Matějem Stránským. Druhý jmenovaný je se šesti brankami zároveň i nejlepším střelcem.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Arena (5 400 diváků)
Poslední utkání: Výhra 1:3 nad Libercem

Martin Gernát 6b (1+5)