Hanáci vyrážejí na Spartu. Zakončí základní část vítězně?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté sehrají poslední zápas základní části Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty. Zde budou chtít navázat na domácí úspěch proti Litvínovu, a pozitivně se tak naladit na nadcházející boje v předkole play-off. Utkání začíná v pátek 6. 3. 2020 v 18:00 v O2 aréně v Praze.

V úterý se Kohouti na domácím ledě postavili litvínovské Vervě. Severočeši sice vstřelili první branku, nicméně Olomouckým se podařilo otočit misky vah na svojí stranu a zvítězit 3:1. „Důležité je, že jsme to zvládli za tři body. Nejdříve jsme měli tlak, ale chybělo nám štěstí – přeci jen, kluci trefili i dvě tyčky. Pak jsme ovšem dali gól, a najednou to bylo o mnoho lepší,“ hodnotil průběh střetnutí útočník Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Rodák z Karlových Varů měl lví podíl na olomouckém obratu. Právě z jeho přihrávek těžil při svých gólech Petr Kolouch. „Měli jsme nějaké šance už zápasy předtím, ale jsem rád, že to teď padlo, kor, když je před play-off,“ pochvaloval si.

Nyní na Kohouty čeká poslední utkání základní části, a to na ledě pražské Sparty. Olomoučtí jedou do Prahy s jistotou sedmého místa, které zajišťuje v prvním dvojzápase předkola play-off výhodu domácího prostředí. Své síly na vyřazovací část ale šetřit nebudou a proti Pražanům nastoupí v plné síle. „Budeme se snažit hrát tak, jako každý zápas," ujišťoval forward s osmnáctkou na zádech. „Myslím, že na nějaké odpočívání není moc času. Chceme se připravit na další boje co nejvíce, což už v pátek musí být vidět,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Od posledního vzájemného zápasu nastala ve Spartě velmi výrazná změna. Kvůli neuspokojivým výkonům skončil na trenérské lavici Uwe Krupp a na jeho místo nastoupil Miloslav Hořava. Společně s ním se do realizačního týmu Pražanů vrátil také Josef Jandač. Od té doby se Sparta zvedla. V osmi utkáních pod novým koučem prohrála jen dvakrát, a to s Kladnem a Hradcem Králové. Ve zbylých střetnutích vyhrál celek z hlavního města čtyřikrát po základní hrací době. Dva zápasy pak došly do prodloužení, v němž Sparťané pokaždé urvali bonusový bod.

Naposledy se spolu oba týmy utkaly na konci ledna. Tehdy se z toho stala jednoznačná záležitost pro Hanáky, kteří svého soupeře přejeli výsledkem 4:1. Uvidíme, zdali se jim tento kousek podaří i nyní.

Hlavní trenér: Miloslav Hořava
Hala (kapacita): O2 aréna (17 220)
Poslední utkání: Výhra 2:1 v prodloužení nad Pardubicemi

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Sparta Praha
76 (7.) Body (umístění) 90 (4.)
Zbyněk Irgl (15+22) Nejproduktivnější hráč Lukáš Pech (11+27)
Lukáš Nahodil (17) Nejlepší střelec Michal Řepík (23)
Jan Lukáš (91,77%)
Branislav Konrád (92,05%)