Hanáci vyráží do Plzně s jediným cílem - vrátit sérii na Hanou

Zuzana Spurná, David Jahoda
O L O M O U C – Teď nebo nikdy! I tak by se dala popsat situace, ve které se Kohouti nachází. Dvě velmi vyrovnané bitvy se na Hané rozhodovaly až v posledních minutách utkání a zatím nahrávají do karet Plzni, která v sérii vede 3:1. Olomouc však znovu vyráží do Plzně, a to s jediným cílem - vyhrát a sérii vrátit zpět do Olomouce k šestému utkání, dobře si totiž uvědomují, že podobné situace už v minulosti zažili a nic tedy není ztraceno. Pátý zápas série začíná ve čtvrtek v 17:30.

I čtvrtý vzájemný zápas potvrdil, že papírové předpoklady v play-off nehrají roli. Kohouti favorizovanou Plzeň znovu dlouho trápili a dlouho se drželi na dostřel jediné branky. Západočeši si pak ale pojistili cennou výhrou druhou trefou do prázdné branky. „První gól jsem neviděl, ale všechno jsou to podle mě vyrovnané zápasy o tom, kdo využije chyby soupeře. Tentokrát jsme bohužel žádný gól nedali, ale chyběl jen nějaký odraz nebo trochu štěstí. Myslím, že pořád není nic rozhodnuté,“ burcoval Robin Staněk.

Hanáci měli už na začátku utkání velkou šanci otevřít skóre, když si zahráli dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky. Vyzrát na Miroslava Svobodu v plzeňské kleci se jim však nepodařilo. „V play-off je vždycky lepší pomoct si přesilovkami. Pak se člověk nemusí ani tolik tlačit do brány. My jsme se ale do ní tlačit museli, a pak když přišlo nějaké oslabení, na chvíli nás to rozhodilo,“ přiznal.

Kohouti byli na začátku třetího zápasu lepším týmem a na střely výrazně vedli, dlouho je však trápila koncovka. „Abych řekl pravdu, mám vypnutou hlavu a jdu střídání od střídání. Asi jsme ale byli o něco lepší a ten první gól nás trošičku utlumil. Pak jsme znovu zapnuli a byli o něco lepší, ale chybělo tomu to štěstí a nějaký gól,“ uvažoval olomoucký obránce.

Naopak na konci utkání chybělo k vyrovnání za stavu 0:1 jen velmi málo. „Myslím, že tam měl Zbyňa Irgl gólovku a bohužel ji nedal. Tentokrát ho Svoboda vychytal, takže to mají 4:1 na šance,“ vracel se k velké šanci Hanáků.

Olomouc tak čeká další cesta do Plzně, kde se v rámci pátého zápasu porvou o možnost snížit náskok indiánů v sérii a dál bojovat v play-off. „Zápasy mi přijdou pořád stejné, bojuje se o každý kousek ledu. V Plzni musíme dát víc gólů, sil máme pořád dost. Je to fakt tuhá bitva, takže musíme být lepší v koncovce a myslím, že máme určitě šanci v Plzni vyhrát,“ dodal odhodlaně devětadvacetiletý hokejista.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Martin Straka
Kapitán: Petr Kadlec
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7 536)