Hanáci vyráží do Vítkovic. Přidají čtvrtou výhru v řadě?

Jiří Horák
O L O M O U C - Po čtyřech prohrách tři výhry. Tímto způsobem dokázali olomoučtí hokejisté prolomit zápasovou šňůru bez bodu. V posledním střetnutí dokonce vyhráli na ledě Sparty, když zažili gólově svůj nejpovedenější zápas sezóny. Nyní je ovšem důležité neusnout na vavřínech. Hanáky čeká v následujících dvou týdnech šest těžkých zápasů, ve kterých budou chtít pokračovat na vítězné vlně. V prvním z nich je v úterý od 17:30 čekají na svém ledě Vítkovice. „Hlavně si potřebujeme trošku odpočinout. Čeká nás hodně zápasů v málo dnech. Proti Vítkovicím musíme mít energii. Když ji máme, je pak jedno, proti komu hrajeme," řekl střelec šesté branky na Spartě Marek Laš. Zápas můžete sledovat i na obrazovkách ČT sport.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Marek Laš

Kohouti po reprezentační pauze válí. V posledním utkání právě před touto pauzou dokázali prolomit čtyři zápasy bez bodu výhrou nad Hradcem Králové, na kterou dokázali navázat i v následujících duelech. To jest tři výhry v řadě a poslední z nich dokonce na ledě Sparty. „Pro nás rozhodně důležité tři body. Měli jsme špatnou sérii, tak jsme to potřebovali trochu dotáhnout. Myslím, že jsme předvedli velmi dobrý výkon. Sparta se sice využitými přesilovkami vrátila do zápasu, my ale opět odskočili a nakonec to zvládli," hodnotil nedělní klání olomoucký forvard.

⇒ Útočník Marek Laš

Utkání sledovalo přes osm tisíc fanoušků. Do Prahy se vydala i početná hrstka olomouckých příznivců, což potvrdil i rodák z Třebíče. „Bylo to skvělé. Opravdu tolik lidí jsme nečekali. Nám to hrozně pomohlo. Člověk si uvědomí, že nehraje jen za sebe ale i kvůli těm lidem. Myslím, že jsme se jim odvděčili nejen výkonem a výsledkem, ale poté na závěr i vítěznou a nadstandardní děkovačkou. Sparta, i když prohrávala, mohutně dotahovala. Ve druhé třetině se ji podařilo využít dvě přesilovky a Kohouti věděli, že třetí část je bude ještě hodně bolet. „Cítili jsme trošku křivdu za ta oslabení, ale řekli jsme si, že nejlepší odpovědí bude výhra. Hráli jsme zodpovědněji než Sparta a to nakonec rozhodlo," dodal.

Olomoucké nyní čekají opravdu perné dva týdny, během kterých odehrají šest zápasů. První soupeřem jim budou v tabulce čtvrté Vítkovice, které svěřenci trenérů Tomajka a Motáka dokázali doma v prvním střetnutí porazit bez obdržené branky. „Hlavně si potřebujeme trošku odpočinout. Čeká nás hodně zápasů v málo dnech. Proti Vítkovicím musíme mít energii. Když ji máme, je pak jedno, proti komu hrajeme. Něco si k nim určitě řekneme. Zatím toho času moc nebylo, přijeli jsme pozdě z Prahy, pak hned trénink, takže si to teprve rozebereme a půjdeme znova vyhrát," burcuje hráč s devětatřicítkou na dresu.

Z KABINY SOUPEŘE: Vítkovice chtějí do do první šestky

Vítkovičtí mají nyní za sebou poměrně úspěšnou sérii. Z posledních šesti zápasů prohráli pouze jednou a drží se na dostřel prvnímu Liberci. Minulou sezónu si také nevedly vůbec špatně a základní část zakončily na třetím místě. V play-off však narazily na pozdějšího mistra Kometu Brno, které podlehly hladce 0:4. Zatím si z odehraných devatenácti zápasů připsali vítkovičtí hokejisté deset výher v normální hrací době, což je stejně jako má Třinec a pouze o jednu méně než vedoucí Liberec. Ti mají však o odehraný zápas více.

Vítkovickou produktivitu suverénně vede Ondřej Roman (6+9), jenž se drží na třináctém místě v bodování celé extraligy. Nejlepším střelcem je se sedmi brankami Radoslav Tybor (7+1) a špatně si nevede ani nováček v reprezentaci Patrik Zdráhal (6+3) a Šimon Stránský (1+8). Mezi obránci jednoznačně vyčnívá Jan Výtisk, který si sice připsal pouze jeden bod za vstřelenou branku, ale za to jednoznačně vede Radegast index s 114 body. Jen pro srovnání, druhý Michal Gulaši (Kometa Brno) má bodů 86. Jasnou jedničkou je Patrik Bartošák, který odchytal všech devatenáct utkání a drží si úspěšnost přes 94 %, čímž je nejlepší mezi extraligovými brankáři.

Nejcitelnější ztrátou ostravských hokejistů byl před sezónou asi slovenský útočník Milan Bartovič, který odešel do Trenčína. Kromě něj v týmu také skončili Karol Sloboda, Lukáš Klok, Nick Malík a Patrik Urbanec. Na druhou stranu v létě ale tým získal z Jihlavy dvojici zkušených obránců Erica de la Roseho a Petra Šidlíka. Zadní řady vyztužil ještě Tomáš Černý, který minulý rok hrál KHL v dresu Slovanu Bratislava. Ofenzívu posílili plzeňský Jan Schleiss a nadějný, teprve sedmnáctiletý Jaromír Pytlík ze Žďáru nad Sázavou.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Jakub Petr
Kapitán: Rostislav Olesz
Hala (kapacita): OSTRAVAR arena (9833)