Hanáci vyzvou České Budějovice. Potvrdí proti Motoru domácí pohodu?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Hanáci se chystají na další střetnutí. Do plecharény přijede českobudějovický Motor. Podaří se kohoutům proti Milanu Gulašovi a spol. potvrdit, že v domácím prostředí téměř neprohrávají? Úvodní buly padne v pátek 29. 10. v 18 hodin. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 16 hodin na pokladně zimního stadionu.

Zápas v Plzni Hanákům nevyšel. Soupeři vstřelili jedinou branku, sami jich obdrželi šest. Vše načal Ludwig Blomstrand, jenž se trefil hned v první minutě. Západočeši pak svůj náskok pouze postupně navyšovali. „Za mě rozhodl ten úvodní gól. Plzeň byla lepší celou první třetinu a vytvořila si spoustu šancí. Poté jsme sice hru trochu vyrovnali, ale soupeř byl efektivnější. Pozitivně to tedy hodnotit určitě nemůžeme. Propadli jsme v obraně, a i když jsme si naopak vepředu vytvořili nějaké šance, tak je pochytal výborný gólman,“ hodnotil průběh úterního duelu trenér Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Olomoučtí hokejisté zatím vsítili v letošní sezóně 35 branek. Hned 20 z nich mají na svědomí hráči elitní formace v čele s Davidem Krejčím. V Plzni se ovšem tato produktivní lajna nakonec prosadit nedokázala. „Nevyšlo jim to, nedá se nic dělat. Rozhodně nemůžeme čekat, že v každém zápase dají tři góly. Hokej hraje devatenáct hráčů + gólman, takže není možné se spoléhat na jednu konkrétní pětku. Musí se k nim přidat i ostatní,“ konstatoval věcně pětačtyřicetiletý kouč.

Konkrétně v prvním útoku pak Tomajko společně se Zdeňkem Motákem sáhl ke změně. Místo Lukáše Kucsery se na pravém křídle objevil jeho jmenovec Lukáš Klimek. O tom, zdali ve stejném složení nastoupí hráči i v následujícím střetnutí s českobudějovickým Motorem, zatím lodivod kohoutů spekulovat nechtěl. „My jsme tak dohrávali utkání se Spartou, přičemž nám tento tah vyšel. Zkusili jsme to tedy i proti Plzni. Jestli tomu tak bude v dalších zápasech, to se ještě uvidí,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Výkony Motoru jsou momentálně jako na houpačce. Bilance svěřenců trenéra Jaroslava Modrého z posledních pěti duelů činí dvě vítězství a tři porážky. Tříbodový úspěch slavili Jihočeši proti hradeckému Mountfieldu (4:3) a zlínským Beranům (4:2). S hořkostí porážky se naopak museli vyrovnat po zápasech s Vítkovicemi (1:2 po prodloužení), Třincem (0:1) a Kladnem (3:4).

V tabulce patří českobudějovickým hokejistům osmé místo se šestadvaceti body. Nachází se tedy těsně za Hanáky, kteří mají na kontě stejný bodový zisk. Plusem pro kohouty ovšem vyjma lepšího skóre je, že odehráli o dva zápasy méně.

Z hlediska produktivity vyčnívají v kádru Motoru hlavně dva navrátilci - Lukáš Pech a Milan Gulaš. Oba zatím nastříleli shodně osm gólů. První jmenovaný k nim navíc přidal dalších 13 asistencí. Kapitán Jihočechů si pak připsal o tři přihrávky méně.

Hlavní trenér: Jaroslav Modrý
Hala (kapacita): Budvar aréna (6 421 diváků)
Poslední utkání: Výhra 4:2 nad Zlínem