Hanáky čeká bojovné utkání na ledě Zlína! Naváží na úspěchy z přípravy?

Petr Luzar
O L O M O U C – Padesát na padesát. Tak by se dal označit úvod letošní sezony. Hanáci zahájili nový ročník výhrou na ostravském ledě, kdy Vítkovice porazili v prodloužení 2:1. V domácí premiéře proti Mladé Boleslavi se taky prodlužovalo, ale kohouti nedokázali navázat na venkovní výhru a padli 1:2. Nyní se Olomouc střetne se Zlínem, který na první bod stále čeká. Utkání začíná v pátek 20. 9. od 17:30.

Hokejisté Olomouce skočili do zápasu proti Mladé Boleslavi po hlavě, když hned v úvodním dějství zasypali hostujícího brankáře Gaspera Krošelja 16 střelami. Přesně se ale trefili Mladoboleslavští. Ve třetí třetině srovnal stav útočník Zbyněk Irgl, kterému asistoval i David Škůrek. Na výhru to ale nestačilo, a Olomouc tak brala bod za prohru v prodloužení. „Herně to nebylo úplně nejlepší. Samozřejmě to mělo určité nasazení, ale trápili jsme se v koncovce. Zároveň nám nešly přesilovky, to je asi ten hlavní důvod, proč jsme prohráli. Přitom jsme si v přesilovkách vytvořili spoustu šancí, ale bohužel to nevyšlo,“ ohodnotil Škůrek předchozí duel.

⇒ Obránce David Škůrek

Kromě asistence si téměř dvoumetrový obránce připsal ještě jeden bod, a to v podobě vítězného gólu v prvním kole na ledě Vítkovic. Může za solidním startem stát povedená letní příprava? Podle šestadvacetiletého zadáka je na takové hodnocení ještě brzy. „Nevím, jestli je to díky letní přípravě. Na hodnocení takových věcí je ještě brzy. Hlavně první gól ve Vítkovicích byl tečovaný od protihráče. Kdyby to netečoval, tak to taky vůbec nemuselo skončit v brance,“ řekl skromně Škůrek.

Na rozhodování zápasů v prodloužení má Škůrek talent. Měsíc zpátky zařídil přesným zásahem v nastavení výhru Mory právě nad příštím soupeřem ze Zlína. Bodová série se tak klidně může rozrůst. „Uvidíme. Byl bych za to samozřejmě rád, především za celkovou výhru. Pokud se dostanu do střelecké šance tak se ji rozhodně budu snažit využít, ale hlavní cíl pro mě bude, ať vyhrajeme,“ má jasno bývalý zadák Jihlavy či Havířova.

Zápasy mezi Olomoucí a Zlínem patří k těm ostřejším. Fanoušci se o tom mohli přesvědčit hned několikrát, jako například v loňském prosincovém střetnutí v plecharéně, kdy se po vítězném gólu obránce Jiřího Ondruška na 2:1 strhla mela, která se z brankoviště přesunula až ke střídačkám. „Určitě to bude hodně důrazný hokej. Lze očekávat vyhrocený zápas jak na hřišti, tak v hledišti. Čeká nás skvělá atmosféra, a myslím si, že to bude hodně bojovné utkání,“ prozradil Škůrek svůj tip.

To nejdůležitější o soupeři:

Zlín nevstoupil do začátku letošní základní části zrovna šťastně. V premiérovém střetnutí na ledě Karlových Varů sice otevíral skóre, ale soupeř ve zbylých dvou třetinách utkání otočil, a po prohře 1:2 zůstaly tři body na západě Čech. Po prvních bodech sahali svěřenci trenéra Antonína Stavjani v prvním domácím utkání, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře Ostravanů útočník Šimon Stránský. Aktuálně tedy Beranům patří v tabulce 12. místo. Společně s Pardubicemi a Kladnem jsou jedinými týmy, které čekají na první bod. Radost tak Ševcům alespoň dělá forvard Antonín Honejsek, který jako jediný bodoval v obou zápasech (1+1).

Před sezonou vedení přivítalo návrat útočníka Bedřicha Köhlera z Komety Brno a obránce Lukáše Buchty ze severoamerické univerzitní soutěže NCAA. Zajímavou akvizicí je švédský útočník Rickard Palmberg. Z Ostravy tým přivedl Romana Szturce z Vítkovic a křídelníka Jana Dufka z prvoligové Poruby, který ale prozatím nastupuje v Přerově. Klub se musel rozloučit s Edgarsem Kuldou, Tomáši Valentou a Štůralou a Nicolasem Werbikem.

Vloni sice první vzájemný duel vyhráli modrožlutí, v následujících třech zápasech ale brali body Olomoučtí. Po prohře 0:4 následovaly dvě výhry v poměru 2:1 a následná třetí po konečném výsledku 3:1. Po dvou letošních přípravných střetnutích navíc z ledu vždy odcházeli vítězně hráči Olomouce. Důležitou roli v posledních vzájemných duelech sehrál Petr Strapáč. Devětadvacetiletý křídelník bodoval, pokud zahrneme i přípravu, v posledních třech vzájemných zápasech (2+1).

Hlavní trenér: Antonín Stavjaňa
Hala (kapacita): Zimní Stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra proti Vítkovicím 2:3