Hanáky čeká třetí venkovní duel v řadě. Tentokráte míří do Pardubic

Jiří Polášek
O L O M O U C – V rámci předehrávky 43. kola Tipsport Extraligy se Kohouti vydají do Enteria Arény, kde o body zkusí obrat rozjeté Pardubice. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Po skoro dvoutýdenní pauze se Hanáci opět dostávají do tempa. Nejprve sehráli utkání s Třincem, posledně zase s Karlovými Vary. První třetina neměla nejklidnější průběh. Hned třikrát se vylučovalo. Na faul Olesze dokázal zareagovat přesilovkovým gólem Jakub Flek, který tak před první pauzou poslal svůj tým do mírného vedení.

Vstup do druhé třetiny byl opravdu zajímavý. Už po pětatřiceti vteřinách Energie skórovala podruhé, prosadil se Tomáš Rachůnek. Následně šel ale Ondřej Dlapa sedět na 5+10 za zákeřný faul do oblasti hlavy a krku. A pak se začaly dít věci.

Z přesilovky se prosadil Jan Knotek. A to ne jednou, ale dokonce dvakrát, ve čtvrté a páté minutě. „Pětiminutová přesilovka přišla vhod, využili jsme ji poměrně dobře a dali v ní dva góly,“ nechal se slyšet střelec. “U druhé branky mě v okamžiku napadlo si stáhnout puk do bekhendu, většinou totiž před brankářem střílím, ale tentokrát jsem zkusil kličku,“ komentoval svůj druhý gól.

⇒ Útočník Jan Knotek

Knotkova paráda tím ale ještě nekončila. V čase 13:43 bylo odpískáno trestné střílení. „Neřekl jsem si o ten nájezd přímo, ale Honza Káňa říkal že bych jet měl. Tak jsem tam skončil. Proměnil jsem to i díky takové euforii, kterou jsem v zápase získal,“ sdělil.

Zbytek zápasu už ale Olomouckým fanouškům moc potěšení nepřinesl. Petr Koblasa se v polovině poslední dvacetiminutovky dokázal prosadit a srovnat zápas na 3:3. V prodloužení potom o zisku bonusového bodu pro Karlovy Vary rozhodl druhou úspěšnou trefou Jakub Flek. „Byl to vyrovnaný zápas, bylo tam dnes spoustu emocí, mělo to náboj jako v play-off. Obě mužstva do toho šla naplno Prohrávali jsme 0:2, díky delší přesilovce jsme se dostali zpátky do zápasu, vedli jsme 3:2. Domácí potom ve třetí třetině vyrovnali, proto bych řekl, že ta remíza po šedesáti minutách byla asi spravedlivá. Škoda, že jsme neurvali druhý bod,“ přidal svůj celkový dojem trenér Jan Tomajko

To nejdůležitější o soupeři

Dynamo v létě výrazně posílilo a vyhlásilo útok na čelo tabulky. Nyní se mu to docela daří. Po čtyřiceti odehraných zápasech se drží na třetí pozici tabulky, kde na druhý Mountfield ztrácí jen tři body. Navíc má k dispozici zápas k dobru. Na mistrovský Třinec pak ztrácí 8 bodů.

Hlavní zbraň Pardubických je v jejich ofenzívě. V lize nastříleli už 134 gólů. To je počin, který nedokázal nikdo jiný napodobit. Nejblíže tomu je Třinec se 132 góly a Hradec se 131 brankami. V defenzívě se dělí o třetí místo s Vítkovicemi (101 inkasovaných branek).

Východočeši se s Hanáky letos utkali zatím dvakrát. Poprvé v říjnu v Enteria Aréně, kde zápas za bezbrankového stavu došel až do prodloužení. O bonusovém bodu pro kohouty rozhodl Petr Kolouch. V listopadu východočeši opláceli, plecharénu vyloupili výsledkem 4:1

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Zlínem