Hanáky čekají tři zápasy v řadě na venkovních stadionech. Začínají v Mladé Boleslavi

Daniel Fekets
M L A D Á B O L E S L A V - V duelu 25. kola Tipsport extraligy s Vítkovicemi si Hanáci připsali pátou tříbodovou výhru v této sezoně, soupeře přetlačili poměrem 3:2. Na tento výsledek budou chtít navázat i v příštím utkání na ledě Mladé Boleslavi. Duel Bruslařů s Kohouty se odehraje v úterý 8. 12. 2020 od 17:20. Sledovat jej budete moct na obrazovkách ČT sport.

Řekli před zápasem: Lukáš Nahodil

Do utkání s Riderou vstoupili domácí lépe. Na konci 12. minuty byli za svou snahu odměněni brankou Rostislava Olesze, kterému po pohledné akci asistoval Jakub Valský. Vítkovice v druhém dějství průběžný stav otočily. Jenže Hanáci měli hned na začátku závěrečné třetiny k dispozici přesilovku, kterou využil Jan Káňa. „Určitě jsme věřili, že zápas můžeme otočit. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že máme přesilovku, ve které zkusíme dát gól. Kdyby to náhodou nevyšlo, tak půjdeme minutu po minutě. Věřili jsme v sílu týmu a pozitivní energii,“ hodnotil utkání Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Po brance na 2:2 se domácí v následující přesilovce radovali opět, jenže gól Lukáše Nahodila byl po trenérské výzvě Vítkovic odvolán. „Byli jsme přesvědčeni, že by gól měl platit, ale nakonec tomu tak bohužel nebylo. Lukáš Kucsera říkal, že stál mimo brankoviště. Jsem rád, že jsme se z toho oklepali,“ komentoval inkriminovaný moment střelec branky.

Nicméně olomoučtí hokejisté nakonec třetí gól vsítili. Při hře čtyři na čtyři se střelou z levého kruhu prosadil obránce Tomáš Valenta, jemuž adresoval Vilém Burian šikovnou přihrávku přes šíři kluziště. „Já si myslím, že jsme byli lepší. Jsme rádi, že jsme vyhráli a máme tři body. Takže hodnocení je pozitivní,“ doplnil autor osmadvaceti extraligových tref v olomouckém dresu.

Dvaatřicetiletý útočník si pochvaloval spolupráci s Jakubem Valským a Rostislavem Oleszem, se kterými v uplynulých zápasech nastupuje v jedné formaci. „Naši formaci hodnotím pozitivně. Oba jsou to zkušení a kvalitní hokejisté. Ono je víceméně jedno s kým nastoupíme, důležité je, aby to mělo přínos pro tým. A to se zatím daří,“ dodal s úsměvem.

Centr třetí formace se také vrátil k předchozímu utkání na ledě brněnské Komety. Hanáci na ledě Jihomoravanů neuspěli poměrem 1:5. „V pátek ten zápas nebyl úplně špatný, spíše výsledek byl krutý. Dneska z toho týmu sršela pozitivní nálada a energie. Bojovali jsme jeden za jednoho a přesně takhle musí Olomouc hrát,“ burcoval.

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se už upínají k další bitvě, která je čeká na ledě Mladé Boleslavi. S týmem z města automobilů se utkají podruhé v této sezoně. Kohouti rozhodně chtějí soupeři oplatit předchozí porážku 0:3. „Mladá Boleslav je výborný tým, bruslařsky zdatný tým, ale jednoznačně tam chceme uspět. Musíme se pokusit udělat nějakou bodovou sérii. Pojedeme tam s tím, že chceme vyhrát,“ řekl rodák z Třebíče.

V dalším týdnu odehraje Mora hned tři zápasy na soupeřových kluzištích. Po klání s Mladou Boleslaví ještě zavítá do Plzně a Zlína. „Hraje se bez diváků, takže takový rozdíl mezi zápasy doma a venku není. Bude to náročné na fyzičku nebo obecně na síly, protože se bude cestovat. To také není jednoduché. Zápasy jdou v rychlém sledu, člověk nemá ani chvilku volna. Musíme se s tím porvat,“ přemítal.

Lukáš Nahodil věří, že olomoucký tým naváže na povedený zápas proti Vítkovicím právě v utkáních následujících. „Věřím tomu, že tým máme tak kvalitní a zkušený, že ty zápasy prostě takhle ubojujeme a půjdeme si za třemi body i příště,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Mladá Boleslav zvítězila šestkrát v řadě

Bruslařský klub zakončil měsíc listopad třemi vítězstvími v řadě. Uspěl s Karlovými Vary, které zdolal vysokým rozdílem 11:4, zvítězil v Olomouci i s Pardubicemi. V novém měsíci už odehrál tři zápasy, ve kterých dokázal navázat na vítěznou vlnu. Mladá Boleslav porazila 4:2 Litvínov, 5:2 Hradec Králové a v posledním kole také Třinec 4:3 po nájezdech. V tabulce tak celek kouče Radima Rulíka poskočil na pátou příčku. V 17 zápasech uhrál 33 bodů a jeho náskok na šestý Hradec Králové je čtyřbodový.

Nejlépe si v produktivitě týmu vede David Šťastný, jenž se také při duelu na Hané blýskl třemi asistencemi. Celkově nasbíral 21 kanadských bodů za 13 branek a 8 asistencí. Druhý je v tabulce produktivity Radim Zohorna. Vytáhlý útočník, který v létě podepsal smlouvu v NHL, má na svém kontě 19 bodů. Třetím mužem v produktivitě týmu je zkušený obránce Martin Ševc.

První vzájemný zápas v sezoně vyhrála Boleslav 3:0. Utkání rozhodla ve druhé třetině, ve které všechny své branky nastřílela. Branislava Konráda překonali Radim Zohorna, Joona Jääskeläinen a Martin Pláněk.

Statistiky obou týmů:

Martin Ševc 11b (2+9)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 3b (1+2)
Gašper Krošelj – 7 záp. (88,24%)
Jan Růžička - 11 záp. (90,04%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 13 záp. (91,62%)
Jan Lukáš - 6 záp. (88,24%)
14,29% - 9. místo
úspěšnost v přesilovce