Historická premiéra! Starší dorost změří síly s národním týmem

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už v minulých letech několikrát A tým i junioři nastoupili proti národnímu týmu Francie, tentokrát se ale Kohouti postaví české reprezentaci. Národní tým do 16 let absolvuje v říjnu dva přípravné kempy a během jednoho z nich bude jeho soupeřem právě Olomouc. Hanáci odcestují do Prostějova, kde se 17. října od 15:30 postaví těm nejlepším z mladší kategorie.

Zajímavý bude zápas především pro trenéra Karla Berana. Na prostějovském ledě se totiž proti sobě postaví dva týmy, které vede. Co pro olomoucký starší dorost zápas s reprezentací znamená? „V Olomouci to bereme jako přípravu na soutěž, kdy další dva zápasy hrajeme na Kometě. Samozřejmě bychom chtěli, abychom se nám oba zápasy povedly nejen herně, ale i výsledkově. U šestnáctky dáme prostor co nejvíce hráčům ročníku 2002. Chceme jich vidět co nejvíce, proto jsme udělali dva kempy, abychom získali přehled o hráčích a aby ukázali, v jaké momentální formě jsou,“ řekl Karel Beran.

Starší dorostenci po týdenní pauze znovu obléknou zápasový dres, navíc proti výběru hráčů, kteří patří v mladší kategorii k těm nejlepším. „O víkendu nehrajeme, takže je to dobře. Každý zápas je posouvá dál a my jsme to ukázali. Věřím, že i někdo z širšího kádru národního týmu do 16 let se bude chtít ukázat, takže čekáme bojovné utkání,“ prozradil zkušený kouč.

Na střídačce Olomouce bude stát asistent staršího dorostu a kolega Karla Berana, Jiří Rech. I když oba trenéři zápas probírají, sázky o výhru a vzájemné hecování neprobíhá. „To určitě ne,“ smál se. „Samozřejmě se o tom bavíme, ale bereme to jako přípravu. Hráči, kteří jsou v kádru reprezentace do 16 let, se zase musí ukázat v tom nejlepším světle,“ dodal trenér, který do Olomouce přišel před více než rokem.

V kádru reprezentace nebude chybět ani útočník Tobiáš Handl, který patří ke stálicím olomoucké ofenzivy. A před utkáním proti svým spoluhráčům neskrývá nadšení. „Těším se, protože jsem si chtěl vždycky zahrát proti týmu, který znám. Má to ale i nevýhodu, protože se bojím, abychom se nějak nezranili, abychom tím pak neoslabili tým,“ uvažoval urostlý forvard.

Na rozdíl od trenérů, mezi hráči olomouckého staršího dorostu hecování a narážky na blížící se utkání, kdy bude Tobiáš Handl stát na opačné straně než zbytek Kohoutů, probíhá. „Ano, hned jakmile se to dozvěděli, to bylo například ‚dáme bitku‘ nebo ‚já tě srazím‘ a podobně,“ smál se.

Historickou premiéru, tedy srovnání olomouckého týmu s tím národním, vyhlíží i Petr Mader. „Na zápas se určitě těšíme. Jako na každý jiný. Jak se říká, každá zkušenost je dobrá a užitečná. Navíc tam hraje spoluhráč Tobi (Tobiáš Handl), takže tím to bude zajímavější,“ smál se kapitán staršího dorostu.

I když bude soupeř o kategorii mladší, Kohouti si uvědomují, že věk v tomhle ohledu nehraje roli. „Čekáme silné mužstvo a určitě dobře připravené, tréhuje ho dokonce náš ‚headcoach‘ Karel Beran, takže nás to bude nutit o to víc makat a předvést se,“ dodal obránce, který v minulosti také oblékl reprezentační dres.