Hlavně chci pomoct týmu, říká junior Michal Tomeček. Jak si užil zápas za áčko?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Od letošní přípravy hájí osmnáctiletý útočník MICHAL TOMEČEK olomoucké barvy. Minulou sezónu absolvoval i krátkou švédskou misi, jinak hrával dlouhá léta v mládeži Zlína, který pomohl rozhodujícím gólem ve středečním zápase juniorky porazit. Rodák z Kroměříže naskočil i do nedávného utkání A-týmu ve Vítkovicích spolu s juniorskými spoluhráči Janem Kučerou a Matyášem Fasnerem. „Musím poděkovat trenérům Beranovi, Trličíkovi a Tomajkovi, že mi dali tu příležitost,“ říká.

Michale, Zlín jste porazili 3:2, jak utkání hodnotíš?

Pro mě to byl těžký zápas, jelikož jsem ve Zlíně působil dlouho. Určitým způsobem to bylo jiné. Myslím si, že první třetinu jsme zvládli velice slušně, ale ve druhé jsme zbytečně polevili. Ve třetí části jsme se stáhli více do defenzívy a už to bylo lepší, ale musíme zapracovat především na druhých třetinách. Tam to od nás nebylo vůbec dobré.

Vstřelil jsi na konci první třetiny vítězný gól. Jak se tato situace seběhla?

Přišla střela od modré čáry směrem před bránu. Já jsem tam dojel a doklepl to. Těžké to nebylo. To je přesně věc, kterou po nás pan trenér Beran chce. Říká nám, abychom hráli hlavně před bránou, protože tam padá nejvíce branek.

Proběhlo před zápasem hecování s hráči Zlína, když jsi tam dlouho působil?

Kluci mi psali, bavili jsme se o tom zápase. Jak už jsem říkal, bylo to pro mě jiné a zvláštní. Ale pošťuchování tam proběhlo určitě. (smích)

V juniorce Olomouce jsi nový. Jak ses na Hané celkově zabydlel?

Skvěle. Bydlím tady v Olomouci, přímo na hotelu. Podmínky jsou zde naprosto dostačující. Musím říct, že město je opravdu nádherné.

S jakými plány jdeš do této sezóny? Máš nějakou bodovou hranici?

Do každé sezóny jdu s určitou motivací, ta samozřejmě nesmí chybět. Hlavně chci, abychom hráli v tabulce co nejvýše, určitě nechceme hrát ve spodních příčkách. To je hlavní cíl do sezóny pro mě a pro kluky v kabině. Na individuální statistiky se zas tolik nesoustředím, hlavně chci pomoct týmu.

Minulý týden jsi odehrál přípravný zápas áčka ve Vítkovicích. Jak sis ho užil?

Byla to pro mě výborná zkušenost. Musím poděkovat trenérům Beranovi, Trličíkovi a Tomajkovi, že mi dali tu příležitost. Byl to pro mě trošku fičák, s juniorkou se to určitě srovnávat nedá. Vše bylo rychlejší a lidí tam bylo více. Byl bych rád, kdybych se tam někdy ještě jednou podíval.

Ve zmíněném utkání jsi nastoupil kupříkladu proti Peteru Muellerovi. Jaké to je najednou naskočit proti hráčům jeho kalibru?

Zrovna s ním mám fotku, všichni se mi smáli. (směje se) Je ale ohromná čest hrát proti někomu takovému. Hlídat si ho, bruslit s ním, to je velice těžké. Je patrné, že zrovna on patří v Extralize ke špičce.

Michal Tomeček v souboji s Peterem Muellerem. FOTO: HC Vítkovice Ridera