Hledali jsme skulinku v obraně, což se ale nakonec nepodařilo, litoval David Škůrek

Lukáš Losleben
P R A H A – Kohouti se na půdě pražské Sparty museli i podruhé smířit s porážkou, a to i přesto, že svého soupeře přestříleli. V domácím pokračování série tak budou muset dohánět dvouzápasové manko. Hlavy ovšem rozhodně nevěší, což v rozhovoru po utkání potvrzoval i obránce DAVID ŠKŮREK.

„Bylo to podobné jako včera, hrálo se nahoru dolů. Škoda, že jsme tak rychle dostali první gól. To, co se nám dařilo proti Plzni, se teď daří Spartě. Hrají dobře zataženě a čekají na nás, což je škoda. My se musíme prostě snažit vstřelit úvodní branku, jelikož to je v těchto zápasech nejdůležitější,“ hodnotil obrovitý bek průběh utkání.

Pražané mohli jít do vedení už po necelých dvou minutách. Olomoučtí trenéři si ovšem kvůli nedovolenému bránění brankáři vzali trenérskou výzvu, na jejímž základě nakonec rozhodčí rozpažili. „My to úplně z té střídačky neviděli, protože tam byla spousta hráčů, nicméně bylo super, že se Braňo (Branislav Konrád) ozval. Dujsa (Tomáš Dujsík) potom přijel na střídačku s tím, že si bereme challenge. Ze záběru pak bylo jasné, že ke kontaktu došlo,“ popisoval hráč s trojkou na zádech inkriminovaný moment.

Poté ovšem Sparťané zásluhou Michala Řepíka a Davida Tomáška odskočili na rozdíl dvou branek, přičemž Hanákům se na tyto trefy nepodařilo zareagovat. „Nemyslím si, že by byli důraznější, nicméně díky prvnímu gólu svoji hru zklidnili. Mají taktéž dobré přesilovky. Koukali jsme se na to, nicméně se nám to nepodařilo pokrýt. Je to škoda, takové momenty rozhodují. My do nich pak bušili a hledali jsme nějakou skulinku v obraně, což nám ale nakonec bohužel nevyšlo,“ litoval Škůrek.

Emoce k play-off patří

Utkání bylo plné vzájemných strkanic, při nichž planuly emoce. Po první třetině dokonce došlo k incidentu v tunelu vedoucímu k šatnám obou týmů. „To k tomu patří, nějaké žďuchance, zanadávání… je to play-off. My samozřejmě musíme při sobě stát, není možné, abychom tam po sobě jen koukali. Nic víc bych v tom ale nehledal,“ uklidňoval obránce kohoutů situaci.

„Ono se to každým zápasem bude stupňovat. Nicméně tohle k vyřazovací části patří, hraje se za hranou. O to víc tam ty dohrávané souboje musí být z obou stran. Mě osobně to baví. Nemám problém sundat rukavice, když bude potřeba,“ dodal.

Série bude pokračovat v týdnu, přičemž Hanáci budou chtít v domácím prostředí dvouzápasové manko smazat. „To, co hrajeme, bych neměnil. Jen je třeba se tlačit do brány a vstřelit víc gólů. Dnes nepadl žádný, a na to se opravdu vyhrát nedá. Budeme se snažit skórovat jako první, pak si s nimi pohrajeme,“ uzavřel.