Hokej se rozhoduje v předbrankovém prostoru. Tam jsme výrazně ztráceli, řekl obránce Jiří Ondrušek po prohře s Vítkovicemi

Daniel Fekets
O L O M O U C - Utkání 51. kola Tipsport extraligy se Hanákům nepovedlo. Vítkovicím nedokázali vstřelit ani branku a nakonec odešli poraženi po výsledku 0:4. Zápas rozhodly první dvě třetiny, ve kterých Ostravané získali pohodlný čtyřbrankový náskok.

V úvodu střetnutí sice byli olomoučtí hokejisté aktivnějším týmem, ale od první branky utkání přebrali iniciativu hosté. V 7. minutě se trefil Rastislav Dej, na kterého navázal o dvě minuty později Marek Kalus. „Nezačali jsme nejhůře, ale Vítkovice proměnily své první dvě šance. Na nás to pak trochu spadlo. Vítkovice hrají ve velké pohodě, takže první dvě branky je rozhodně nakoply a my jsme na ně nedokázali reagovat. Soupeř poté poctivě bránil, čekal na šance a následně znovu trestal,“ řekl obránce Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Ve druhé třetině se sice svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka snažili utkání dorovnat, ale dvě další trefy Ridery znamenaly, že po druhé periodě platil průběžný stav 0:4. O góly se postarali hostující Lukáš Kovář a Zbyněk Irgl. „Máme obecně problémy góly dávat, navíc v tomto utkání jsme předvedli mnoho lehkovážností v obranné třetině. Odevzdaných kotoučů nebo špatných nahrávek tam bylo opravdu hodně,“ poukázal Ondrušek. A jedním dechem vzápětí dodal: „Je to taková naše klasika. Hrajeme naivně, bez nějakých větších šancí a když už se do nich dostaneme, tak to zakončení není dobré. Naopak když Vítkovice šanci dostaly, tak z ní branku vstřelily. Zaslouženě vyhrály.“

Ve třetím dějství už branka nepadla, takže tři body putovaly na sever Moravy. „Těžko se mi to hodnotí. Dnes nám Vítkovice ukázaly, že hokej se rozhoduje v předbrankovém prostoru. Byly tam silnější na obou stranách. Nepouštěly nás k žádným dorážkám ani k větším šancím. My jsme jim naopak dali až příliš mnoho prostoru. Po rozích a ve středním pásmu jsme sice jezdili, jenže tam, kde se zápasy rozhodují, jsme bohužel nebyli,“ povzdechl si čtyřiatřicetiletý pilíř zadních řad Hanáků.

Už v neděli čeká Kohouty zápas v Plzni, která se reálně může stát jejich soupeřem v předkole play-off. „Je to příprava na předkolo, už to tak musíme brát. Jsem rád, že jedeme zrovna do Plzně. Je to nepříjemný soupeř a důrazný tým, takže je určitě lepší, když nás ten poslední zápas základní části pořádně prověří,“ uzavřel Ondrušek.