Hokejisté Mory si po roce vyzkoušeli roli výčepního

Redakce
O L O M O U C – Čtveřice hokejistů olomouckých Kohoutů se ve čtvrtek večer sešli společně s několika fanoušky v Radegastovně na Jánského ulici v Olomouci, aby se účastnili narážení novinky „Radegast Temně Hořký“. Trojice Halász, Houdek a Diviš se dokonce na chvíli vžili do rolí výčepního a následně i číšníka. Doprovodem celé akce byla soutěž o ceny a nechyběla ani autogramiáda.

Pivovar Radegast v rámci spolupráce s klubem HC Olomouc uspořádal ve čtvrtek 5. prosince pro své fanoušky posezení v Radegastovně na Jánského ulici v Olomouci za účasti hráčů Mory. Trojice hráčů Tomáš Halász, Tomáš Houdek a Richard Diviš se dokonce postavila za pípu, aby slavnostně odstartovala čepování piva „Radegast Temně Hořký“.

Celý večer byl zpestřen soutěží, ve které mohli fanoušci prokázat své znalosti o olomouckém hokejovém klubu, díky čemuž získávali ceny v podobě podepsaných plakátů, šál nebo i originálního hraného dresu s podpisy všech hráčů. Všichni zúčastnění také mohli klást svým oblíbencům jakékoliv otázky.

Již zmíněná trojice se poté chopila fixů a pustila se do autogramiády. Bedlivě fanoušci čekali i na kapitána Mory Jakuba Bartoně, ten se zdržel u zubního lékaře, který mu dal do pořádku ulomený zub. Hráč s číslem 81 po svém příchodu rovněž rozdal několik autogramů a stejně jako ostatní přidal i pár fotek na památku.

Podruhé ve svém dvouletém angažmá v Olomouci zažil stejnou akci brankář Tomáš Halász. „Je to příjemné, zvlášť když se nám poslední zápasy výsledkově podařily. Je to dobrá akce, můžeme si popovídat s fanoušky, kterým se to také určitě muselo líbit. Dokonce vyhráli i nějaké ceny, myslím si, že je to taková oboustranná spokojenost,“ povídal brankář, kterému v kabině neřeknou jinak než „Hally“.

⇒ Tomáš Halász za pípou

Společně s Tomášem Houdkem a Richardem Divišem se pustil do čepování „Radegastu Temně Hořkého“, který posléze se svými spoluhráči přinesl zájemcům až ke stolu. Jak často si dá pivo Tomáš Halász?

„Musím říct, že nejsem klasický pivař. Když mám chuť, sem tam si dám, ale celkově si myslím, že na Slovensku nejsme zase tolik na pivo, pijeme spíše tvrdší. U nás na východě Slovenska se říká, že když má ‚Východňár‘ dvě promile, tak tři dny nepil,“ smál se gólman Mory, který nepustil puk za svá záda už 135 minut.

Třiadvacetiletý brankář už má s podobnými akcemi mnoho zkušeností, zejména z působení v mateřských Košicích, jejíchž kmenovým hráčem Halász stále je. „Když jsme měli mistrovské sezóny, kdy jsme vyhráli titul, bylo podobných akcí tolik, až mě z toho kolikrát bolela ruka. Ale jsou to spíš takové příjemné starosti,“ prozradil mladý Slovák.