Hrajeme jeden za druhého, a proto jsme tam, kde jsme, ví Petr Kolouch

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Po zápase 51. kola extraligy proti Zlínu se v plecharéně slavilo. Kohouti totiž proti Beranům zaznamenali cenné tři body, které jim zaručily nejhůře šesté místo v tabulce a tím pádem i jistotu playoff! Pod úspěchem Hanáků byl podepsán také útočník Petr Kolouch, jenž do utkání nastoupil jako centr první formace a zaznamenal třetí gól Olomouce.

V úterý podvečer hostila olomoucká plecharéna bitvu mezi domácími Kohouty a zlínskými Berany. Oběma týmům šlo přitom v předposledním kole základní části o hodně – Hanáci bojovali o první šestku a Zlín pořád neměl jistou účast v předkole playoff. „Bylo vidět, že jde o hodně, ale myslím, že jsme k tomu zápasu přistoupili se vší vážností,“ přikyvoval útočník Petr Kolouch. „Byl to takový playoff zápas a my jsme ho zvládli, takže jsme strašně rádi.“

Hanáci se díky branám Jergla a Buriana ujali dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině však museli čelit zvýšenému zlínskému tlaku. Poměr střel ve druhém dějství hovořil jasně ve prospěch hostů – 8:17. „Určitě tam byly pasáže, ve kterých jsme byli pod velkým tlakem. Honza Lukáš to skvěle pochytal, jako už tradičně poslední zápasy. Patří mu velký dík. Ale byla to práce všech hráčů. Sice tam byl nějaký optický tlak, ale myslím, že nějaké vyložené šance tam nebyly,“ analyzoval Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Olomouckým se dařilo odpalovat odražené puky z blízkosti Lukáše a znemožňovali tak dorážky zlínských útočníků. „To je přesně to, na čem si zakládáme. První střelu má gólman, pokud to nezblokujeme, ale potom ty dorážky musíme mít, nebo to před ním čistit. Dneska se nám to dařilo od začátku do konce,“ pochvaloval si.

Při souboji svou nedalekých soupeřů na ledě místy dost jiskřily emoce. Nejvíce patrně před koncem třetí třetiny, kdy se Aleš Jergl vracející se z trestné lavice zmocnil puku a prostřelil Kašíka. Bylo to však pár vteřin poté, co rozhodčí pískal ofsajd, takže se na olomouckého útočníka vrhli hráči soupeře a došlo k potyčce, po které se vylučovalo na obou stranách. Jerglův gól uznán nebyl. „Myslím, že tam nebylo co řešit, bylo to asi 2 vteřiny po odpískání. Já osobně jsem ho slyšel, ale Alda říkal, že dokonce Káša mu říkal, že ho neslyšel, takže to nebylo tak, že by nechytal. Škoda, rozhodovaly tam centimetry,“ řekl svůj pohled na inkriminovaný moment hráč s číslem 81.

Pro Petra Koloucha měl navíc zápas proti Zlínu zvláštní příchuť. Lednové utkání ve Zlíně totiž ostravský odchovanec nedohrál, po faulu Zdeňka Okála odjel do nemocnice a následně několik týdnů léčil zranění. Soupeři se pomstil nejlépe, jak mohl – gólem v jeho síti. „Nějak jsem se na to nesoustředil. Gól člověka určitě potěší, zvlášť proti Zlínu, když to pro mě bylo nešťastné utkání, ale asi nic speciálního,“ řekl Kolouch. Sedmadvacetiletý útočník se na začátku druhé třetiny dostal k odraženému kotouči po dělovce Jana Švrčka a usměrnil černou pryž do brány. „Snažím se na tréninku trefovat puky od beků, ale měl jsem spoustu štěstí,“ přiznal hokejista.

Vzhledem ke zranění Jana Knotka nastoupil Petr Kolouch do utkání jako centr první formace. „Ze začátku jsem z toho měl respekt, protože kluci hráli v parádní formě a to jejich tempo je trochu větší,“ smál se. „Byl jsem rád, že jsem si s nimi po delší době zahrál a myslím si, že nám to šlo.“

Díky výhře nad Zlínem se Kohouti mohou radovat z přímého postupu do playoff. „Určitě to vítáme, protože před tím čtvrtfinále budeme moct odpočinout, budeme moci doléčit nějaké ty bolístky. Z tohoto pohledu je to určitě dobře,“ pochvaloval si autor pěti gólů v letošním extraligovém ročníku. „Cílem bylo dostat se do předkola. Nemyslím si ale, že by to byla náhoda. Hrajeme jeden za druhého, a proto jsme tam, kde jsme,“ prohlásil Kolouch rozhodně.