Hrozné. Problém máme asi v hlavách, nešetřil kritikou Jan Knotek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na utkání s Třincem budou chtít Kohouti rychle zapomenout. Hanákům nevyšel už vstup do utkání a třikrát rychle inkasovali. Zpátky do hry je pak vrátil nekompromisní střelou Jan Knotek. Třinec ale potvrdil, že není jednoduchým soupeřem a svůj náskok si nenechá jen tak vzít. I když Hanáci zápas ještě zdramatizovali, srovnat krok s Oceláři už se jim nepodařilo.

Utkání 15. kola nejvyšší české soutěže se pro Kohouty neslo v duchu pořádné smůly. Silný třinecký výběr si už během prvních 13 minut vytvořil slibný tříbrankový náskok a i přes to, že Hanáci utkání ještě zdramatizovali, srovnat krok s Oceláři se jim nepovedlo. „Problém máme asi v hlavách, protože ta první třetina... Hodnotil jsem už zápas s Chomutovem a ani teď mě nenapadají jiná slova než hrozné, hrozné. Ode všech je tam taková nezodpovědnost a lehkomyslnost. Nikdo tomu nedá sto procent nějak se kousnout, aby udělal něco navíc,“ nebral si servítky Jan Knotek.

Kohoutům nevyšla především první třetina, kdy třikrát poměrně rychle inkasovali a tři góly z holí Ocelářů byly moc i na Branislava Konráda, který přenechal své místo v brankovišti Janu Lukášovi. „Byla tam hrozná nervozita. Jako bychom nastoupili k prvnímu utkání v životě. Musíme si to v hlavě přebrat, protože takhle se to hrát nemůže. V kabině byla bouřka, asi největší jakou jsem zatím zažil,“ přiznal.

Olomouckým hokejistům se v posledních kolech lepí smůla na hokejky. Proti Zlínu, Chomutovu, Karlovým Varům i Třinci se museli smířit s prohrou a na důležité body do tabulky zatím na konci října čekají. Osmnáct inkasovaných branek ve čtyřech utkáních navíc nikoho nenechalo chladným. „Osmnáct gólů si ani já nepamatuji. Když to nejde dopředu, musíme to ucpat a padat tam po hlavě. Není to žádná věda, tak to je,“ měl jasno olomoucký centr.

Od poloviny utkání Kohouti znovu pořádně zabrali a Třinci zdatně sekundovali, ve třetí třetině to tak byli právě domácí, kteří slavili gól. „Řekli jsme si, že to vyhrajeme, alespoň kvůli fanouškům, kterým musím poděkovat. Musím smeknout klobouk, že na nás nepískali, fandili a tleskali. Pomohli nám k tomu, abychom se kousli aspoň v té třetí třetině,“ chválil fanoušky na dálku.

Kohouty čeká před reprezentační pauzou ještě utkání proti houževnatému Hradci Králové, co se musí před pokračováním soutěže změnit? „Nedá se nic moc měnit. Každý musí začít od sebe a nebát se hrát. Když od sebe odhazujete puky a nechcete s tím nic udělat, je to na nic. Nic se nenaučíte,“ dodal kriticky olomoucký útočník nosící dres s číslem 12.