I sváteční den bude patřit hokeji. Olomouc míří do Mladé Boleslavi

Petr Martínek
Na 28. října připadá jak Den vzniku samostatného československého státu, tak i 15. kolo nejvyšší soutěže. O další body do tabulky budou Hanáci usilovat na ledě Bruslařů, tabulkových sousedů, od 16:00, i s novou posilou Jakubem Sedláčkem.

Řekl před zápasem - Jan Tomajko

Poslední odehraný zápas body pro Moru nepřinesl. Plzni vyšel začátek třetí třetiny, který byl pro konečné skóre utkání rozhodující. Škodovka udržela dvougólové vedení, které v závěru ještě zvýšila trefou do prázdné klece. „Dobře jsme začali. Měli jsme šance, z nichž jsme vytěžili jeden gól. Ve druhé třetině se to srovnalo, pak to bylo 1:1. Myslím, že rozhodl gól Plzně na začátku třetí třetiny. Potom už to bylo hodně těžké, Plzeň výborně bránila, neustále nás napadala, bylo tam hodně osobních soubojů. Bohužel jsme si moc nepomohli ani přesilovkami, ve kterých jsme měli strašně málo příležitostí,“ řekl hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

„Nemyslím si, že soupeř nějak změnil hru. Pořád to byl vyrovnaný zápas. Plzeň ale výborně blokovala střely našich obránců a my jsme nedokázali dostat puk do předbrankového prostoru,“ dodal.

V úterý nebylo na programu žádné kolo a předehrávky či dohrávky se Olomouckých také netýkaly, tudíž mohla po neděli následovat čtyřdenní příprava na nadcházející střetnutí. „Takové je rozlosování. Bereme to tak, že vždy se tomu přizpůsobíme. Jednou se hraje už v úterý, jednou zase až v pátek,“ okomentoval trenér.

To nejdůležitější o soupeři

Bruslaři se v tabulce nejvyšší soutěže drží na 4. místě, jen o bod před Olomoucí. V předchozím vzájemném utkání Mora Středočechy zdolala 2:1, což pro ně byla ve 2. kole první porážka poté, co si vyšlápli na pražskou Spartu. Po prohře na hanácké půdě následovaly tři výhry. Ačkoliv dvě přišly až po prodloužení, podařilo se Mladoboleslavským vyhrát v severočeském derby na ledě Liberce. Následovalo období, ve kterém tým trenéra Čiháka střídal úspěchy a neúspěchy. A to stylem, že při vítězství udržela Boleslav čisté konto, naopak při prohře vyšla střelecky naprázdno.

Zamezit další prohře se jí povedlo v utkání s Brnem, které otočila z 0:2 na 3:2. Poslední tři střetnutí sice přinesly body, ale vždy se šlo minimálně do prodloužení. Středočeši nejprve vyhráli v Plzni po nájezdech, poté v prodloužení padli s Třincem a v minulém kole stejně tak nestačili na Spartu.

Produktivitu vede s dvanácti body útočník Pavel Kousal, který už nějakou dobu platí za tahouna Bruslařů. Za ním se nachází dvaatřicetiletý Jan Stránský, který před začátkem ročníku převzal kapitánské céčko po obránci Martinu Ševcovi, který ukončil kariéru. S devíti body dosahuje Stránský na čísla, která měl loni za celou sezónu. Mladá Boleslav má i opory v brankovišti. Gašper Krošelj a Filip Novotný si drží procentuální úspěšnost zákroků nad 93 %.