JUN: Bohužel to nevyšlo, nemáme se však za co stydět, prohlašuje Daniel Kunce

David Jahoda
O L O M O U C – Olomoucká juniorka ve třetím semifinálovém utkání proti Spartě prohrála. Rozhodující zápas svěřencům Kamila Přecechtěla vůbec nevyšel, Sparťané třetí utkání série zvládli v poměru 3:0, a mohou se tak těšit na finálový souboj s Vítkovicemi. Olomoučtí nevyužili v zápase hned dvě přesilovky pět na tři a jejich jízda končí před branami finále. „Dostali jsme první branku, z čehož jsme se už nedokázali dostat,“ smutní Daniel Kunce.

Mladí Kohouti nedokázali v sobotu navázat na výhru z druhého semifinálového utkání, když v rozhodujícím střetnutí podlehli pražské Spartě o tři branky. Pro olomoucké juniory tak sezóna končí v semifinále.

„Byl to typický zápas play-off, kdy se hrálo s maximálním nasazením. Bohužel jsme dostali první gól, z čehož jsme se už nedokázali dostat. Nedařilo se nám srovnat, a čím déle to trvalo, tím více jsme byli nervóznější. Ke konci už to bylo špatné,“ hodnotí sobotní duel devatenáctiletý útočník Daniel Kunce.

⇒ Útočník Daniel Kunce

Mora měla v první části hned dvakrát možnost zahrát si přesilovku pět na tři, jednou dokonce minutu a šest vteřin. Ovšem ani jedna střela z holí olomouckých mladíků do sítě týmu z Holešovic nezamířila. Dvojnásobné přesilovky byly zřejmě rozhodujícím faktorem utkání.

„Hráli jsme dvakrát přesilovku pět na tři, kde jsme měli obrovské šance, ale bohužel jsme je nevyužili. To nás asi položilo a už jsme se neoklepali,“ tvrdí hráč s číslem dvacet.

Sparta neschopnost domácích v přesilových hrách potrestala ještě ke konci první třetiny. Branka útočníka Pražanů Martina Procházky byla nakonec také vítězná. „V prvním zápase jsme dali první gól, a to mužstvo samozřejmě pokaždé nakopne, ale tentokrát jsme jako první inkasovali my,“ konstatoval Kunce.

⇒ HC Sparta Praha

Oproti pátečnímu utkání se oba celky ze začátku soustředily hlavně na hru v defenzívě. Po úvodní brance už se diváci mohli kochat parádní podívanou, která splňovala požadavky zápasů na úrovni vyřazovací části. Naneštěstí pro domácí však kotouče padaly jen do sítě Olomouce.

„Myslím, že jsme bojovali stejně dobře jako v prvním domácím střetnutí semifinále, ale k výhře potřebujete i trochu štěstí, a to jsme v rozhodujícím zápase neměli. Nic nám tam nespadlo,“ smutnilo křídlo druhé formace, že ani jedna z pětatřiceti střel Olomouce neskončila za zády bezchybného brankáře Sparty Pavla Bílka.

Daniel Kunce však hodnotí letošní sezónu jako velice úspěšnou. „Myslím, že už postup do semifinále byl určitě obrovský úspěch. Pokud vím, tak juniorka se dostala tak daleko snad po patnácti letech. Bohužel to nevyšlo, nemáme se však za co stydět.“ Zároveň však nepopírá, že pocity bezprostředně po utkání byly hodně nepříjemné. „Je to pro nás velké zklamání, ale nedá se nic dělat, život jde dál. Příští rok to vyhrajeme,“ říká odvážně Daniel Kunce.