Stejně jako čtvrtfinále proti Chomutovu odstartovali junioři Mory i semifinálovou sérii se Spartou Praha porážkou, když ve středu odpoledne padli v pražské Tipsport Aréně poměrem 3:4.

⇒ Útočník Jakub Lehečka si v prvním semifinálovém utkání připsal tři kanadské body (2+1)

„Přišlo mi, jako kdybychom se báli hrát. Začátek byl z naší strany chladný, až později jsme se do toho dostávali. Velké hřiště nám také moc nesvědčilo. Ve druhé třetině byla taková pasáž, v níž nás soupeř k ničemu nepustil. Tu jsme ubránili, a pak se nám povedlo vyrovnat. Nakonec jsme ale prohráli. Děláme strašné chyby, které nás sráží. A ty dělat nemůžeme,“ hodnotil duel Jakub Lehečka.

Jako první se ujali vedení Kohouti, když se Aleši Jerglovi podařilo v přesilovce při přečíslení tří proti dvěma prostřelit domácího brankáře. I když se jednalo o využitou početní výhodu, přesilové hry v zápase Hanákům příliš nešli.

„Přesilovky celkově nebyly ideální, nemohli jsme se k soupeři dostat do pásma. Vytvářeli jsme chaos. Co jsme cvičili na tréninku, to jsme vůbec neplnili. Podařilo se nám ale ujet do přečíslení tři na dva. Dal jsem puk Alešovi do křídla, ten vystřelil a naštěstí to tam spadlo,“ vrátil se dvacetiletý útočník k první brance svého týmu.

Start do prostřední části musel Moru zklamat. Sparta totiž dokázala během jedné minuty otočit skóre ve svůj prospěch. „Šli jsme lehkovážně do druhé třetiny, jako kdyby se o nic nehrálo. Pak jsme sice dali gól na 2:2, ale následně jsme opět inkasovali blbou branku, trošku náhodnou,“ litoval Lehečka, který se v polovině střetnutí mohl prosadit z trestného střílení, avšak na gólmana Neužila nevyzrál.

⇒ HC Sparta Praha

„Věděl jsem, co chci udělat. Ani jsem se nedíval, kde stojí brankář. Možná kdybych udělal kličku, mohl jsem gól dát. Ale také nemusel,“ byl si olomoucký odchovanec vědom toho, že ani změna zakončení by mu nemusela pomoci.

Závěr utkání byl hodně divoký. Kohoutům se pět minut před koncem duelu podařilo vyrovnat, jenže o chvíli později Sparta svou čtvrtou trefou definitivně zlomila odpor svěřenců trenéra Přecechtěla.

„Vyrovnali jsme na 3:3. Poté jsme si mysleli, že to takhle snad půjde dál. Ob střídání jsme ale nevyhodili puk od modré čáry, poté jsme nezvládli souboj jeden na jednoho, soupeř vystřelil a trefil to. Poslední tři minuty už byly beznaděj,“ tvrdil Lehečka.

Olomouc ale jistě neztrácí naději v obrat, který se jí již podařil proti Chomutovu. Navíc druhý a případně třetí semifinálový duel se odehraje na jejím stadionu. „Budeme hrát doma v naší pověstné plechárně a uděláme všechno pro to, abychom postoupili. Doufáme také, že nás přijde povzbudit co nejvíce diváků,“ přeje si Lehečka.