JUN: Domácí moc nepovzbuzovali, spíše bylo slyšet našich pět rodičů, odkryl Jakub Schejbal

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Junioři Mory se probojovali do semifinále play-off, kde jim cestu zkříží Sparta Praha. Ve čtvrtfinále se Kohouti vypořádali s chomutovskými Piráty, které dokázali porazit 2:1 na zápasy. V rozhodujícím duelu Mora zvítězila jasně 5:0. „Nastoupili jsme do zápasu tak, jak jsme si představovali, soupeře jsme zatlačili. K ničemu jsme ho nepustili, skvěle jsme bránili,“ vrátil se k sobotnímu utkání Jakub Schejbal.

Olomoučtí junioři zatím v letošní sezóně válí. Díky dvěma vítězstvím v řadě nad Chomutovem v rámci čtvrtfinále play-off otočili nepříznivý stav série, a po výsledku 2:1 postoupili do semifinále. Kohoutům se vyvedl hlavně druhý venkovní zápas, jež vyhráli 5:0.

⇒ Obránce Jakub Schejbal

„Nastoupili jsme do zápasu tak, jak jsme si představovali, soupeře jsme zatlačili. K ničemu jsme ho nepustili, skvěle jsme bránili. Povedlo se nám vstřelit vedoucí gól, po kterém jsme rychle dali ještě jednu branku. Ve druhé třetině jsme přidali další dva góly, a bylo tak prakticky už rozhodnuto. Hra se následně odvíjela podle nás,“ hodnotil Jakub Schejbal rozhodující zápas s Chomutovem, v němž bylo uděleno poměrně hodně vysokých trestů.

„Chomutov asi neunesl vývoj utkání. Postupně byl čím dál více důraznější, hodně dohrával souboje. Nakonec byl zápas až tak vyhrocený, že se soupeř chtěl mlátit,“ popisoval mladý obránce napjatou atmosféru střetnutí.

Schejbal se dokázal prosadit v obou venkovních čtvrtfinálových duelech. Vypadá to tedy, že se jeho soukromé tréninkové jednotky začínají vyplácet. „Po každém tréninku si ještě zastřílím, abych se udržel ve formě. V zápasech jsem vždy obdržel výborné přihrávky od spoluhráčů. V prvním od Lukáše Králíka, ve druhém od Davida Škůrka. A naštěstí mi to tam v obou případech spadlo,“ těšilo olomouckého odchovance.

Zápasy na chomutovském zimním stadionu měly o krapet lepší atmosféru, než kdyby Hanáci hráli doma. Zatímco do kohoutí plecharény se na zápasy chodí dívat několik desítek fanoušků, Piráty na jejich ledě podporovalo přes dvě stě přihlížejících. Přesto podle „Schejbiho“ bylo více slyšet fandy Mory.

„Rozdíl v návštěvnosti nebyl příliš poznat. Domácí fanoušci moc nepovzbuzovali, spíše bylo slyšet našich pět rodičů,“ pravil s lehkým úsměvem devatenáctiletý bek.

Na Olomouc v semifinále číhá pražská Sparta. Ta po základní části skončila na jedenácté pozici, avšak v nadstavbové vyhrála svou skupinu B. Na Kohouty tedy nečeká žádný snadný protivník.

„Určitě to bude těžký soupeř, lehcí teď už nejsou. Budeme se na Spartu snažit připravit podobně jako na Chomutov. Musíme hrát jako poslední zápas, plnit to, co si řekneme,“ uvědomoval si Schejbal.