JUN: Olda bude muset za svůj hattrick připravit velkou svačinku, smál se Richard Vaculín

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – V sobotu junioři Mory předvedli velkolepé představení, když v kohoutí plecharéně porazili Mladou Boleslav 3:1. Hattrickem se v tomto duelu blýskl útočník Oldřich Heža. Hanáci se tak po čtyřech prohrách o gól v řadě pořádně rozstříleli, neboť dva dny předtím porazili Liberec 8:1. „Je to super, obrací se karta. Hlavně nesmíme polevit v trénování a musíme se dále snažit, ať si můžeme zahrát vysněné play-off,“ přeje si Heža.

Úvod zápasu přitom debaklu vůbec nenapovídal, až do sedmnácté minuty Olomouc vedla jen o jeden gól. Pak se ale s brankami roztrhl pytel.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, vstřelili jsme rychlý gól, což nám určitě pomohlo. Od trenéra jsme hlavně měli přikázáno, abychom se soustředili na utkání, protože po vysokém vítězství v Liberci by mohlo přijít sebeuspokojení. Chtěl po nás, abychom hráli zodpovědně, snažili se a bojovali. To jsme také splnili,“ prozradil Oldřich Heža.

⇒ Útočník Oldřich Heža

„Ze začátku Boleslav sice měla nějaké šance, ale Kochtič (Jakub Kochta) předvedl skvělý výkon, už druhý za sebou, smekám před ním. V důležitých okamžicích nás podržel. Od druhé třetiny Boleslav pak už ale nic nepředvedla,“ doplnil vysoký útočník.

Kohoutům v zápase s Bruslařským klubem spadla do soupeřovy klece snad každá střela, kterou na ni vyslali. „Vycházelo nám vše, na co jsme sáhli. I v Liberci nám to padalo podobně. Snad nám to tak zůstane,“ doufá forvard Richard Vaculín, který se v utkání prosadil dvakrát.

„Při první brance jsem dostal kotouč na střed. Poté jsem moc nepřemýšlel, vystřelil jsem a padlo to tam. U druhé trefy jsem dorazil do brány odražený puk. Bylo docela i štěstí, že kotouč gólmanovi proletěl mezi betony, takže jsem za ten gól rád,“ popsal junior s dvaadvacítkou na zádech své branky.

To Heža byl ještě o jeden gól úspěšnější, když Mladé Boleslavi nastřílel hattrick. Při své druhé trefě však dvacetiletý hokejista neměl moc velké problémy se skórováním.

„Šťastný krásně objel bránu, a poté přihrál před ni. Puk se následně objevil přede mnou, ostatní hráči už byli skoro za bránou, gólman nechytal a já jsem tedy vší silou puk napálil do prázdné,“ vrátil se Heža ke svému nejjednoduššímu gólu v utkání.

Hežův hattrick také s úsměvem okomentoval Vaculín. „Olda vsítil hattrick, takže nám za to připraví asi nějakou velkou svačinku.“

Po čtyřech porážkách o jednu branku tak Hanáci dvakrát za sebou vysoko triumfovali, smolná série je tak zřejmě nadobro pryč. „Je to super, obrací se karta. Hlavně nesmíme polevit v trénování a musíme se dále snažit, ať si můžeme zahrát vysněné play-off,“ odkrývá Heža své ambice v juniorce, ve kterých ho podporuje i Vaculín.

„Pokusím se, abych odehrál v juniorce co nejlepší sezónu. Rádi bychom se dostali do play-off, máme však také na titul,“ věří devatenáctiletý útočník.