JUN: V šatně je hned jiná nálada, všichni se smějí, přiznal Daniel Kunce

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – V úterý si olomoucká juniorka po dvou neúspěšných zápasech konečně připsala vítězství, když dokázala na svém ledě porazit Duklu Jihlava 5:3. O jeden z gólů Mory se postaral i Daniel Kunce, i když jeho trefu doklepl do brány jeden z jihlavských hráčů. „Myslel jsem, že bude před bránou Kralda, tak jsem nahodil před ní puk. Ten si ale nakonec srazil soupeřův bek do vlastní brány,“ popsal Kunce svůj gól.

Olomouc sice nevstoupila do utkání nejlépe, neboť do vedení se dostala Jihlava, ale Hanákům se povedl vynikající obrat, díky němuž vyhráli první třetinu 4:1. V prostřední části Mora přidala ještě jednu trefu, a i když se jejímu soupeři podařilo v posledním dějství dvěma góly snížit, nakonec si Kohouti stejně připsali tři body za triumf 5:3.

⇒ Útočník Daniel Kunce

„Byl to rozhodně lepší zápas než ten, co jsme odehráli v Třinci. S kluky jsme si před ním sedli a řekli si, že hru musíme změnit, zlepšit ji. Ať se každý sám nad sebou zamyslí. Domluvili jsme se, že budeme hrát zezadu a každý tak, jak má, nikdo nebude vymýšlet žádné jiné věci. A to se nám podařilo,“ těšilo útočníka Daniela Kunceho, který se zmínil i o první brance Dukly.

„Byl to nešťastný gól. Měli jsme jít dopředu, ale nějak jsme to nezvládli, soupeř pak jel dva na jednoho,“ mrzelo olomouckého juniora.

Moru však inkasovaný gól nepoložil, spíše naopak. Hanáci byli směrem dopředu odhodlanější. „Řekli jsme si, že budeme střílet a snažit se tlačit s pukem do brány. Góly pak padaly sami,“ připustil Kunce, jehož jediná trefa v utkání se jistě zařadila mezi náhodné branky.

„Vstřelil jsem jí s trochou štěstí, ale takový je hokej. Hrálo se čtyři na čtyři, puk se dostal k levému mantinelu. S Kraldou jsme se domluvili, že jeden z nás bude vždy nahazovat kotouč na toho druhého před bránou, a pak se to tam nějak doklepne. Já jsem myslel, že před ní bude, tak jsem to zkusil nahodit, a nakonec si puk srazil soupeřův bek do brány,“ vysvětloval devatenáctiletý hokejista.

Ve třetí třetině Hanáci za stavu 5:1 trochu polevili, čehož Jihlava dokázala využít. Naštěstí pro Kohouty už jen pouze korigovala výsledek utkání. „Začali jsme trochu bláznit, jak jsme nehráli naši hru. Hráli jsme až moc dozadu, takže nás pak soupeř tlačil.“

Díky triumfu nad Duklou získala Olomouc své první tři body do nadstavbové části. Napětí v týmu svěřenců trenéra Přecechtěla se tak přece jen o něco uvolnila. „V šatně je hned jiná nálada, všichni se smějí,“ odkryl Kunce.