JUN: Vlítli jsme na soupeře a nedali mu žádnou šanci, pravil spokojeně Oldřich Heža

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Oldřich Heža v letošní sezóně zatím za juniory odehrál jediné utkání, ale hned si v něm připsal hattrick. Pomohl tak svému týmu ke snadnému sobotnímu vítězství 8:4 nad Ústeckými Lvy. „Byl jsem na zápas neuvěřitelně nabuzený, takže jsem z hattricku velmi šťastný,“ potěšilo mladého nadějného útočníka Mory.

Ústí nad Labem zaskočilo olomoucké hokejisty hned v úvodu klání, když se po necelých dvou minutách hry ujalo vedení. Kohouti pak ale skvělou dvouminutovkou otočili třemi góly skóre ve svůj prospěch. „Utkání se vyvíjelo velmi dobře, i přestože jsme inkasovali gól. Rychle jsme totiž na branku soupeře reagovali, a pak jsme už zápas kontrolovali,“ komentoval duel Oldřich Heža, který zároveň přiznal, že ho úvodní trefa soupeře docela překvapila.

⇒ Střelec hattricku Oldřich Heža

„Trenér nás upozorňoval na to, že Ústí bude kousat. Také nám připomněl, že dobře brání a nedostává moc gólů. To se ale tentokrát nakonec moc nepotvrdilo. V úvodu zápasu jsme měli tlak a prostě jsem nečekal, že bychom mohli obdržet rychlou branku.“

Hanáci se ale prvním gólem Lvů nenechali rozhodit, naopak jim dal impuls ještě k lepšímu výkonu. „Řekl bych, že nás soupeřova trefa docela nabudila, vlítli jsme pak do něj a nakonec jsme mu v první třetině nedali šanci,“ prozradil vysoký forvard.

Mora po první dvacetiminutovce vedla 5:2, do poloviny duelu poté ještě přidala další dvě branky. Vše směřovalo k velkému triumfu, jenže druhá půlka zápasu už tak jednoznačně Kohoutům nepatřila. „Trenér roztáhl hru na čtyři formace, takže jsme nebyli už tolik v tempu. Ale i tak jsme soupeře k ničemu vážnějšímu příliš často nepouštěli,“ vyjasnil Heža ochabnutí tlaku olomouckého mužstva.

Domácí hokejisté byli proti Ústí nad Labem velmi produktivní v přesilových hrách, z pěti jich využili hned tři. „V pátek jsme přesilovky trénovali, takže jsme měli něco nachystaného. Občas i s trochou štěstíčka nám to tam nakonec třikrát spadlo,“ potěšilo dvacetiletého útočníka.

Heža svému mužstvu pomohl k triumfu nad Slovanem třemi góly, což vzhledem k tomu, že se jednalo o jeho úvodní ostré utkání, nebyl vůbec špatný počin. „Jsem s hattrickem hodně moc spokojený. Nastoupil jsem vlastně k prvnímu mistrovskému zápasu této sezóny, takže jsem byl na něj nabuzený a jsem rád, že mi takhle vyšel.“

O hattrick se musel ale mladý hokejista obávat skoro do konce duelu, svou třetí trefu vsítil v 57. minutě. „Říkal jsem si, že bych ten třetí gól mohl dát, a završit tak hattrick. Nakonec přišla šance při přečíslení, kdy mi to David Šťastný přihrál, a já pak sám před brankou bekhendem zakončil,“ popsal Heža svou poslední branku.