Jan Mikel: Bod z Litoměřic je pro nás zklamání

Ondřej Kubát
L I T O M Ě Ř I C E - Hokejisté olomoucké Mory nedokázali navázat na výborný vstup do sezóny a ve druhém kole I. ligy získali pouze bod. V Litoměřicích přitom vedli, vlastními zbytečnými vyloučeními a špatnou koncovkou se však připravili o lepší výsledek. „Je to zklamání, zvlášť když jsme vedli a věřili, že tři body uhrajeme,“ smutnil kapitán Mory Jan Mikel.

Olomouc přitom dlouho držela vzadu nulu, až po 108 minutách Žigárdy poprvé kapituloval. V té době vedli Hanáci pouze o gól a vstřelená branka tak dostala Litoměřice zpátky do hry. „Asi to nebyl moc pěkný zápas, spíše se hodně bojovalo, často se hrály přesilovky a oslabení,“ shrnul Mikel.

⇒ Kapitán Jan Mikel

V početních výhodách to Kohoutům příliš nešlo, zato při hře v plném počtu spálili celou řadu vyložených tutovek. „Šance byly, několik samostatných nájezdů, dorážek do prázdné. U jedné se možná mělo pískat za sekání trestné střílení. Druhý gól jsme ale bohužel nepřidali. Na druhou stranu chytal výborně i Žigy (Štefan Žigárdy), několikrát nás podržel,“ chválil Jan Mikel gólmana svého týmu.

Zatímco v přípravě družina trenérů Fialy a Tomajka střílela jeden gól za druhým a také jich spoustu inkasovala, v mistrovských zápasech jakoby se tento trend zcela obrátil. Ofenzivní síly hanáckého oddílu se ve dvou duelech postaraly jen o tři přesné zásahy, ty obranné naopak pouze dva pustily.

„Je to štěstí, nebo smůla. Nevím. Škoda bylo i té přesilovky pět na tři. Tu jsme měli proměnit,“ litoval další zahozené příležitosti zkušený bek.

A litovat mohl i celého zástupu vyloučených hokejistů, v mnoha případech zcela zbytečně. „Jsou to hloupé fauly, na to se musíme zaměřit. Litoměřice vyloučení tolik netrestaly, ale ty lepší týmy to trestat budou. A můžeme pak prohrát třeba pět nula jen kvůli takovým zbytečným faulům,“ varoval kapitán Mory.

Severočeši zužitkovali jedinou přesilovku, tu poslední v prodloužení čtyři na tři.

Hanáci tak mají po dvou kolech čtyři body, už v pondělí však mohou svou sbírku rozšířit, od 18 hodin přivítají v domácí plecharéně Horáckou Slavii Třebíč.