Jdu vždy za vítězstvím. Gól je taková třešnička, ale vítězství je víc, říká Tomáš Valenta

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Dramatické utkání s šancemi na obou stranách. Tak by se dalo popsat nedělní klání Olomouce s Vítkovicemi. Domácí se sice v první třetině dostali do vedení, Ostravané ale ve druhé třetině skóre zápasu přetočili. Na začátku třetí třetiny pak vítězný gól vsítil obránce Tomáš Valenta.

„Bylo to vybojované vítězství,“ usmíval se šťastně, ale unaveně obránce Tomáš Valenta. „Chtěli jsme si stát za tím systémem, který jsme měli od trenéra daný a dovedlo nás to do vítězného konce,“ shrnul to, čemu Hanáci vděčili za výhru v zápase proti Vítkovicím.

Do utkání domácí vstoupili lépe a díky gólu Rostislava Olesze ze 12. minuty vyhráli 1. třetinu. V té druhé se však hostům podařilo vývoj zápasu otočit. Hanáci byli blízko vyrovnání, kotouč za záda brankáře Miroslava Svobody dostal Lukáš Nahodil, jenže Ostravané se rozhodli využít trenérskou výzvu a reklamovat postavení útočícího hráče v brankovišti. „Tak měli jsme tam gól, který nám neuznali... Nevím, jak to hodnotit. Dneska je to přísněji posuzované. Ale my jsme šli s vítězstvím a zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl Valenta.

⇒ Obránce Tomáš Valenta

Na ledě to místy jiskřilo emocemi, několikrát se po odpískání v tom či onom brankovišti strhla trochu mela, k žádným větším potyčkám však nedošlo. Nutno však podotknout, že v tomto zápase si na své přišly speciální formace obou tým - poměr vyloučení byl 9 ku 10! „To někdy bývá. Rozhodčí jsou tam od toho, aby to posuzovali. My se s tím musíme smířit a bojovat. Myslím si, že nám to paradoxně pomohlo, že jsme ubránili ta oslabení. Tím jsme se semkli,“ komentoval bek s číslem 92 na zádech.

Sám osmaadvacetiletý obránce si připsal vítězný gól na 3:2, který dal právě v přesilové hře na začátku třetí třetiny. „Vilda mě tam výborně našel. Já jsem to zakončil tak, jak umím. Asi jsem zavřel oči a naštěstí to tam padlo,“ usmíval se šťastný střelec. „Jdu vždy za vítězstvím. Gól je taková třešnička, ale vítězství je víc,“ dodal.

Hanáci svého soupeře také výrazně přestříleli. „Trenéři nám říkali pořád, ať střílíme. Přechozí zápasy jsme měli málo střel a je pravda, že když gólmana zasypeme střelami, tak už toho má plné zuby,“ vysvětloval Valenta. V porovnání s pátečním zápasem v Brně to byl ze strany Hanáků o třídu lepší výkon. Čím si takovou změnu Tomáš Valenta vysvětluje? „Hraje se ob den, takže ta změna nejde nějak rychle natrénovat. Myslím, že to bylo tím odhodláním a touhou zvítězit. Také to bylo trochu derby, hodně kluků je tu z Vítkovic, takže myslím, že i to nás nabudilo,“ přemýšlel.

„Musíme chytit takových ubojovaných vítězství jako je toto. Ubránili jsme přesilovky a snad už tento bojovný výkon bude v každém zápase a půjdeme si za dalšími vítězstvími,“ věří zlínský odchovanec ve službách Kohoutů.