Je hezké se zapsat do historie, řekl autor nejrychlejšího olomouckého hattricku v TELH Jan Knotek

Daniel Fekets, Tomáš Schmiedt, FOTO: Aleš Bedlík
KARLOVY VARY - Také čtvrtý vzájemný duel Energie s Hanáky dospěl do nastavené hrací doby. Olomoučtí hokejisté zkraje druhé periody prohrávali o dva góly, poté však díky hattricku JANA KNOTKA utkání otočili. Karlovy Vary ovšem v závěrečné části srovnaly a v prodloužení jim pak bod navíc přisoudil Jakub Flek.

De facto ihned po brance Tomáše Rachůnka na 2:0 přišel trest na pět minut + do konce utkání pro domácího Ondřeje Dlapu za zásah do oblasti hlavy a krku. Dlouhou početní převahu využil dvěma góly Jan Knotek. „Pětiminutová přesilovka přišla vhod. Byla dlouhá, neruší se gólem, takže pro nás určitě pozitivní. Využili jsme ji poměrně dobře, dali jsme v ní dva góly. O to víc mrzí, že jsme to nedotáhli do konce,“ smutnil střelec branek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Jak popsal svou druhou trefu, při které se před Vladislavem Habalem objevil úplně sám? „V tom okamžiku mě napadlo si to stáhnout do bekhendu. Většinou před brankářem střílím. Teď jsem ale zkusil kličku.“

Hattrick Jan Knotek zkompletoval ve 34. minutě. Nařízené trestné střílení zakončil přesnou střelou vedle Habalovy lapačky. „O nájezd jsem si přímo neřekl, ale třeba Honza Káňa dával najevo, že bych jet měl. Trenéři se mě poté zeptali a já tam tedy skočil. Proměnil jsem to díky takové euforii, kterou jsem v zápase postupně získal. Rozhodl jsem se dobře a vyšlo to. I kdybych v tu chvíli udělal cokoliv, tak by tam gól zřejmě padnul,“ navázal.

Jan Knotek si extraligový hattrick připsal po čtyřech letech. Naposledy skóroval třikrát v jednom zápase 14. ledna 2018 při domácím utkání proti Chomutovu. „Hattrick je taková rarita. Jsem rád, že se to zrovna takto dvakrát sešlo,“ poukázal. Zároveň se jednalo o nejrychlejší hattrick v olomoucké extraligové historii. Mezi prvním a třetím gólem Knotka byl rozdíl deseti minut a devětatřiceti sekund. Dosud první Petr Strapáč v ročníku 2018/2019 vsítil Hradci Králové tři branky v rozmezí necelých čtrnácti minut. „Já se na sociálních sítích nepohybuji, tudíž to moc nesleduji, nicméně tohle mi zrovna posílal bratranec. Je hezké se nějakým způsobem zapsat do olomoucké historie,“ prohlásil odchovanec pražské Kobry.

Jednobrankové vedení ale kohouti do zdárného konce nedotáhli. Vyrovnání obstaral v 51. minutě Petr Koblasa. „I za stavu 3:2 v náš prospěch tam byly šance. Pojistka samozřejmě mohla přijít. Nějaké příležitosti jsme měli i po vyrovnání, ale je pravdou, že také z opačné strany to tam občas hořelo. Celkově to byla spravedlivá remíza,“ dodal.

V průběhu střetnutí rozhodčí rozdali 35 trestných minut, z toho hned 27 na straně domácí Energie. „Hlavně ve druhé třetině to bylo vyhecovanější, ale to spíše kvůli zákrokům, které se staly v průběhu utkání. Jinak to byl takový souboj, ve kterém se střetly dva týmy, které na tom jsou tabulkově podobně. Každý zápas proti Varům šel do prodloužení nebo nájezdů, i to je takový obrázek rozpoložení obou týmů,“ konstatoval čtyřiatřicetiletý centr.

Rozhodnutí na hole Západočechů přinesl v prodloužení Jakub Flek, jenž předvedl velmi pohledné sólo. Dva body si připsali domácí, kteří tedy vyhráli 4:3 v prodloužení. Jak bere získaný bod hvězda utkání? „Je to málo. Zpočátku se to dobře nevyvíjelo, ale pak jsme to otočili. Měli jsme to udržet, nebo vyhrát alespoň za dva body.“

Série venkovních zápasů Hanáků nekončí. Po duelech v Třinci a Karlových Varech zavítají svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka ve středu do Pardubic a v pátek do Mladé Boleslavi. „Měli jsme dlouhou pauzu. Věřím, že jsme v ní nabrali dostatek sil. Cesty nejsou ideální, ale extrémně to nevadí,“ uzavřel Knotek.