Je tady super parta! hlásí Silvester Kusko a věří ve tři body z Litvínova

Josef Prášek
P r a h a - Zatímco v pátek mohl s týmem slavit výhru, v neděli musel zkousnout porážku. Silvester Kusko přišel minulý týden do Olomouce společně s Jakubem Valským z Brna. Doposud oba odehráli tři zápasy.

Silvestře, jak jste zapadl do mužstva?
Je tady super parta, s trenéry jsme si od začátku řekli, co ode mě čekají. Snažím se to plnit a doufám, že výsledky půjdou nahoru.

S jakými cíli jste zde na Hané?
Přišel jsem sem na hostování prozatím na měsíc a já to beru tak, že jsem tady! Budu se snažit odvádět stoprocentní práci, aby se mnou byli trenéři spokojení a abychom vyhrávali.

Všechny zápasy jste odehrál ve formaci s Jakubem Valským a Rostislavem Oleszem.
Rosťa je zkušený hráč, takže poradí a je i silný na puku. Umí navíc dávat přesné nahrávky. Já s Kubou se snažíme hodně jezdit. S ním jsem hrál v Brně, takže se docela známe. S naší formací jsem spokojený.

Foto: Alena Zapletalová

Spokojený ale nemůžete být po nedělní porážce 1:7 na ledě Sparty.
Nečekali jsme to. Asi jsme trošku odpustili od věcí, které nám fungovaly předešlý zápas. Rozhodně jsme to nejeli odevzdat. Bojovnost byla, ale Sparta je kvalitní mužstvo a byla schopna potrestat skoro každou naši chybu.

Byl klíčový začátek zápasu? Ve 12. minutě to bylo 3:0 pro domácí.
Nebyl to super stav, ale stále s tím šlo něco dělat. Bohužel ve druhé třetině jsme to nezlepšili a pokračovalo to. Já věřím, že další zápas to bude zase úplně jinak.

Co jste si říkali v kabině během přestávek?
Že nehrajeme to, co máme. Za stavu 6:0 samozřejmě nebude hrát Sparta stejně jako za stavu 0:0. Až třetí část jsme je trošku zastavili. Stalo se. Do tabulky to jsou tři body, které jsme nezískali. A jestli se prohraje o dva góly či o šest, nehraje to takovou roli…

Foto: Alena Zapletalová

Nicméně třetí třetina dopadla už remízou 1:1.
Třetí třetinou jsme se chtěli připravit na další utkání. Těžko říct, na kolik procent pak hráli oni, ale my jsme se to snažili odehrát tak, jako kdyby to bylo 0:0. A chtěli jsme ji vyhrát, případně alespoň neprohrát, abychom byli připraveni na další duel.

„Jestli jsme jeli vlakem, letadlem nebo autobusem, to je jedno."

Na utkání jste jeli vlakem. Mělo to nějaký vliv?
Nemůžeme se na to rozhodně vymlouvat! Jestli jsme jeli vlakem, letadlem nebo autobusem, to je jedno. My jsme profesionálové a musíme to zvládnout.

Pro vás osobně je lepší vlak?
Já jsem zvyklý na autobus, ale zápasy vlakem jsem už zažil. Nebyla to žádná novinka. Zatím jsem jel asi třikrát na zápas vlakem a třikrát jsem prohrál… (směje se) Takže pro mě to asi úplně dobré není. (usmívá se)

V úterý hrajete v dalekém Litvínově. Z čeho se budete chtít hlavně poučit?
Naše ponaučení je, abychom hráli lépe z obrany a věřím tomu, že pak dáme i více gólů a vyhrajeme tam za tři body!