Je to aspoň nějaké pozitivum na celkovém projevu, řekl ke své trefě Lukáš Nahodil

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – Úvodní utkání nového roku Hanákům poněkud zhořklo. Ve druhé třetině poslal Olomouc do těsného vedení Lukáš Nahodil, domácí Verva však dokázala 40 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnat a poslat zápas do prodloužení, v němž nakonec výsledek strhla na svou stranu.

V úvodnímu zápase roku 2021 na ledě Litvínova sahali Hanáci po třech bodech. V poslední minutě se však domácím podařilo vyrovnat při powerplay. Gól Tomáše Pospíšila musel dvakrát zkoumat videorozhodčí - poprvé kvůli možné hře vysokou holí, podruhé po trenérské výzvě Olomouce. V obou případech ale videorozhodčí neshledal nic, co by stálo v cestě uznání litvínovské trefy. „Nevytáhli jsme puk ze třetiny a dostali jsme gól. Byl tam chaos, ani nevím, jak to zavezli do té brány,“ komentoval situaci útočník Lukáš Nahodil. „Je to škoda, mohli jsme mít 3 body, máme bod.“

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

„Myslím, že jsme hráli dobře, až na první třetinu,“ pokračoval hráč s číslem 19 na zádech. „To jsme proti nim špatně vystupovali a jezdili nám do přečíslení. Od druhé třetiny to byl dobrý výkon celého týmu podpořený výkonem Braňa. Bohužel máme jen jeden bod a pak se zápas hodnotí těžko,“ pokrčil smutně rameny rodák z Třebíče.

Sám Nahodil se na bodovém zisku Olomouce podílel jednou trefou, byl to právě on, kdo v 38. minutě otevřel skóre zápasu. Nahodil skóroval také v posledním zápase loňského roku proti Hradci Králové, celkově má v sezóně 2020/2021 na svém kontě 4 góly a 6 asistencí. Nahodilova loňská čísla vypadají o poznání lépe, olomoucký útočník tak věří, že se bodově blýská na lepší časy. „Doufám, že ano, ale to se těžko hodnotí. Jsem za gól rád, máme díky tomu bod. Pro osobní pocit je to super, ale týmový pocit vnímám jako ztrátu,“ řekl. „Je to aspoň nějaké pozitivum na celkovém projevu v dnešním zápase,“ uzavřel.