Je to hezké, počítá se to ale až po 52. kole, připomněl Jan Knotek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucké áčko má za sebou další důležitý zápas, který Kohouty přiblížil play-off. Na svém ledě odehráli Hanáci velmi vyrovnaný duel s mladoboleslavskými Bruslaři, na jeho konci se však ze zisku tří cenných bodů radovali právě domácí. Produktivní Jan Knotek, který se v utkání blýskl dalším gólem, však ví, že do konce sezóny ještě pár zápasů zbývá. „Je to fajn, ale ještě jsou do konce tři zápasy,“ upozornil.

V rámci 49. kola odehráli Kohouti s mladoboleslavskými Bruslaři velmi vyrovnaný zápas. Vždyť i na první branku se čekalo až do poloviny utkání, na rozhodující okamžiky pak až do posledních minut zápasu. Důležité utkání nakonec přece jen vyšlo lépe domácím. „Rozhodně to bylo hodně vyrovnané. I podle toho skóre 1:1, kdy se to dlouho tahalo. Boleslav jela asi pět minut před koncem sama na branku, takže to taky mohlo skončit úplně opačně. Byl to pro nás takový zdvižený prst, abychom si nemysleli, že jsme je tady přejeli,“ vracel se k utkání Jan Knotek.

Ve 34. minutě poslal Hanáky do vedení kapitán Kohoutů, pro kterého to byla letošní vůbec první trefa. „Ani nevím, že dal první gól, takže bych ho pochválil ještě víc. Samozřejmě to byla hezká střela. Vyrub (Martin Vyrůbalík) teď hraje výborně, takže je to jen pro něj dobře,“ chválil svého spoluhráče.

Bruslaři však záhy srovnali, Olomouci ale v posledních minutách zápasu vrátil vedení právě Jan Knotek. „Viděl jsem, že to tam boleslavským hráčům tak nějak zvláštně poskakuje. Myslím, že se moc nedomluvili, kdo to bude hrát, tak jsem tam zkusil vletět s hokejkou, šťastně jsem to vypíchl, jel jsem sám na bránu a prostřelil jsem ho,“ popisoval svou gólovou akci nejproduktivnější hráč Hanáků. Olomoucký ostrostřelec si se zmatkem mezi Bruslaři šikovně poradil a už předem věděl, jak svou akci zakončí. „Věděl jsem, co udělám a udělal jsem to. Mířil jsem mezi nohy,“ usmíval se.

Výhrou nad Mladou Boleslaví se Kohouti vyhoupli zpět mezi elitní šestku zajišťující přímý postup do play-off. O tom, že se Olomoučtí znovu posunuli v tabulce ale hráče de facto jako první informovali samotní fanoušci. „Já to moc nesleduji. Jednak, když se potácíme někde dole, zbytečně mě to znervózňuje a stresuje. V kabině ale slyším, kdo co říká, takže v obraze jsem, ale detailně to nesleduji. Až od diváků jsem slyšel, že jsme šestí, no a co, tak mi docvaklo, že se asi podívali, jak hrály Vítkovice,“ přiznal pobaveně.

Kohouti však zatím zůstávají nohama na zemi, dobře si uvědomují, že je tabulka velmi vyrovnaná a sezóna ještě nekončí. „Je to fajn, ale ještě jsou do konce tři zápasy. Samozřejmě, že teď je to hezké, ale počítá se to až po 52. kole,“ dodal jednatřicetiletý útočník.