Je to hodně těžké, ale do Prahy se ještě chceme vrátit, řekl odhodlaně dvougólový Olesz

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti byli první výhře ve čtvrtfinále opravdu hodně blízko. Díky bojovnému výkonu dokázali na první dva góly Sparty odpovědět. Shodou okolností se pod obě vyrovnávací branky podepsal Rostislav Olesz. O druhém z gólů však zkušený útočník vlastně ani pořádně nevěděl. Z branek se ale po utkání radovat nemohl, potřetí se totiž Kohoutům přes veškerou snahu vyrovnat nepodařilo. Za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí, odvrátit konec sezóny se navíc pokusí už ve čtvrtek.

Kohouti vletěli do třetího utkání čtvrtfinále po hlavě. Znovu jako první rychle inkasovali, Spartu pak ale dlouho tlačili a ve druhé třetině se dočkali vyrovnání. Hosté si sice vzali vedení zpět, i tentokrát ale dokázali Hanáci reagovat, byť regulérnost gólu museli potvrdit videorozhodčí. Pražané ale brzy odpověděli a k dalšímu vyrovnání už Olomouc nepustili. „Prohráli jsme zápas, ve kterém jsme měli až moc šancí. Na to, že to byla Sparta, nám povolili až moc šancí a my jsme nebyli schopní je proměnit. Z toho tlaku, který jsme v zápase měli, jsme nedali góly a hlavně jsme nevedli. Dotahovat je vždy těžší,“ mrzelo Rostislava Olesze.

Přesto, že především ve druhé třetině byli Kohouti lepším týmem, Sparta dokázala potrestat olomoucké chyby. „Je to 0:3 na zápasy. Každý gól padne po nějaké chybě. Každý sport, který se hraje na góly, na koše nebo na cokoliv jiného, je hra chyb. V defenzivě by to mělo být lepší, ale to se stane. Na druhou stranu, měli jsme šance a neproměnili jsme je,“ řekl zklamaně.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

I tentokrát došlo na několik roztržek před brankami a nepočítaně osobních soubojů. O tvrdosti utkání se před olomouckým útočníkem zmínil i David Tomášek. „U nás jsou tvrdší mantinely oproti jejich hale, takže jim to možná přišlo tvrdší, ale myslím si, že to k hokeji patří. Je to kontaktní sport,“ tvrdil olomoucký útočník.

Rostislav Olesz se podepsal pod oba olomoucké góly, že by z nich měl ale příliš velkou radost, se říct nedalo. „Radost člověk má třeba z herního projevu, ale v kolektivním sportu chcete vyhrávat, a to se teď proti Spartě nedaří. Z toho člověk ani radost mít nemůže. Na druhou stranu šance jsme měli a od toho se musíme odrazit,“ uvědomoval si pětatřicetiletý hokejista. O tom, jak podruhé dopravil puk za Salákova záda ani pořádně nevěděl. Puk se totiž odrazil od Oleszovy helmy. „Ani jsem to necítil. Nějak to tam proletělo a já se jen otočil,“ krčil rameny.

Právě druhá branka olomoucké sedmapadesátky padla po závaru před sparťanskou brankou. O důrazu před brankou často mluvili nejen olomoučtí hráči, ale i trenéři. „Je to kontaktní sport. Góly padají z předbrankového prostoru a je to cesta. Saša je vynikající gólman a jak můžete vidět v play-off, oba gólmani střely velice dobře chytají,“ ocenil forvard, který osm sezón působil v zámořské NHL.

I tentokrát chyběl Hanákům k vítězství jen krůček, ve třetím utkání navíc předvedli zřejmě dosud nejlepší výkon. „Prohráli jsme zápas. Nejlepší výkon to bude, až ho vyhrajeme, a to jakkoliv. Hraje se na vítězství. Není to o tom, jaký výkon podáte. Někdy podáte skvělý výkon a prohrajete, jindy se skoro nedostanete do pásma a vyhrajete,“ vysvětloval odchovanec Vítkovic.

Sparta vyhrála i třetí utkání čtvrtfinále a to čtvrté tedy bude rozhodovat o tom, zda bude sezóna Kohoutů pokračovat nebo nikoliv. Co tedy za tak krátkou dobu změnit? „Nevíte někdo?“ Smál se Olesz. „Je to pár minut po zápase, teď vám to neřeknu. Nezbývá nám nic jiného než vyhrát čtyři zápasy v řadě. Co si budeme nalhávat, je to hodně těžké, ale do Prahy se chceme ještě vrátit,“ řekl odhodlaně.