Je to klišé, ale musíme jít zápas od zápasu, tvrdí Tomáš Mikúš

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Do třetice to s Třincem nevyšlo. Kohouti sice v prvních minutách na Oceláře vletěli, branky se ale dočkali až později, když se prosadila teprve nedávno složená nová útočná formace. Centr slovenské lajny Tomáš Mikúš se po menší odmlce znovu mohl radovat z gólu, když prostřelil Hrubce a poslal Olomouc do vedení. Jenže Třinec dokázal brzy srovnat a v prodloužení rozhodnout o tom, že si dva body přece jen odveze on.

Jestli si byly předchozí dva zápasy s Třincem hodně podobné, pak do třetice to byla úplně jiná písnička. Na góly se čekalo dlouho a padalo jich málo. Kohouti se sice dostali do vedení, Oceláři ale pod vedením nového kouče, ex-olomouckého Jiřího Dopity, rychle srovnali. V prodloužení pak hosté po zmatku v pásmu Olomouce přidali rozhodující branku. „Celkově se to těžko hodnotí. Myslím, že jsme ten zápas měli velmi dobře rozehraný a prohra v prodloužení určitě mrzí. Je škoda, že jsme ten jeden extra bodík neutrhli na naši stranu,“ mrzelo Tomáše Mikúše.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

A právě o první branku Olomouce se postaral útočník s třináctkou na dresu. Jenže o tom, zda to opravdu byla branka, se nakonec museli poradit rozhodčí s videorozhodčím. Třinecká branka se totiž posunula. „Upřímně jsem ani nevěděl a radši se ani nezačal pořádně radovat, protože jsem viděl, že brána byla posunutá. Hra je tak rychlá, to jsou opravdu milisekundy, že lidské oko nevidí, jestli tam puk přešel předtím, než se brána posunula nebo potom, ale jsem rád, že to videorozhodčí potvrdil a že to tam padlo,“ prozradil.

Už druhý zápas navíc odehrála třetí lajna v novém složení. Mikúš tak dostal zcela nová křídla, ty tvoří obě nejnovější posily Olomouce, a to Peter Húževka a František Skladaný. „Je to super změna. Bylo vidět, že jsme všichni tři takoví kombinační. Vidíme se a v útočném pásmu jsme si to párkrát pěkně přihráli. Byly z toho pěkné šance, pěkné střely, takže zatím spokojenost,“ usmíval se hokejista, který si vyzkoušel i angažmá ve Finsku.

Před sebou mají Hanáci velmi těžký týden. Už v úterý míří k utkání se Spartou, v pátek do Hradce a v neděli vyzvou doma Mladou Boleslav. Jak náročná tyto tři utkání budou? „Přiostřuje se. Pomalu končí základní část a každý bodík je v naší pozici zlatý. Není třeba to brát nějak takto globálně, že nás čeká těžká série. Budeme rádi, když se nám podaří získat z každého jednoho zápasu alespoň nějaký bodík. Je to klišé, ale je třeba jít zápas od zápasu a nebrat to jako jednu těžkou sérii nebo něco podobné,“ uvažoval nad nadcházejícím týdnem.

Tomáši Mikúšovi se v jeho osobních statistikách ale moc dobře nedívá na kolonku účasti na ledě, tam se mu totiž objevuje hodnota -14. „Nikomu se určitě nelíbí, když je takhle mínusový. Těžko se to hodnotí a mínus čtrnáct je určitě hrozivé číslo, ale momentálně se s tím nedá nic dělat nebo si s tím lámat hlavu. Hlavně hrát dobře v obraně, hrát pro tým a doufat, že se plusové body nějak nasbírají a i tato statistika se vylepší. Nic by se tím ale nevyřešilo, kdybych se tím pořád dokola zaobíral,“ tvrdil dvaadvacetiletý útočník.

Olomouc se i přes prohru s Třincem dál drží na páté příčce a závěr základní části se pomalu blíží. Každý tým tak bojuje o co nejlepší umístění pro play-off nebo vyhnutí se baráži. Jak jsou spokojení Kohouti se svými dosavadními výkony? „Zápasů je míň a míň, což znamená, že když si odneseme alespoň jeden bodík z každého zápasu a nebudeme pouštět soupeře, co jsou pod námi, aby se k nám přibližovali o tři body, bude to ‚ok‘. Prohrát ale zápas v prodloužení, a to jakýkoliv, určitě mrzí,“ dodal závěrem olomoucký centr.