Je to neskutečný pocit! Všichni jsme moc šťastní, říká Jakub Navrátil po postupu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci se postarali o zatím největší překvapení tohoto extraligového ročníku. Nejkratším možným způsobem totiž vyřadili favorizovanou Plzeň, která se po základní části umístila na pátém místě. Konečné razítko na postup dodali domácím vítězstvím 2:1, pod které se rozdílovým gólem podepsal útočník Jakub Navrátil.

Kohouti se jako první tým v pořadí probili z osmifinálové fáze do čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play-off TELH. Po výhrách 2:1, 3:2 a 2:1 zdolali plzeňskou Škodu, které tak oplatili tři předešlá čtvrtfinálová vyřazení. „Je to neskutečný pocit. Takhle porazit Plzeň, to je něco. Všichni jsme moc šťastní. Já jsem překvapený i šťastný zároveň,“ neskrýval Jakub Navrátil svou radost.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Třetí duel začal podobně jako zápasy předchozí. I potřetí v sérii šli do vedení svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka. Tentokrát se prosadili na začátku 7. minuty, kdy Petr Strapáč proměnil přihrávku Lukáše Kucsery v úvodní branku. „Když jdete do vedení, tak se každému týmu hraje lépe. Nám se to naštěstí povedlo v každém utkání této série,“ pousmál se jednadvacetiletý forvard.

Na začátku druhé třetiny sice Plzeň srovnala gólový účet, ale ve 28. minutě se znovu radovali domácí. Jakub Navrátil ujel plzeňským zadákům a poté se už nemýlil. Přesnou střelou do růžku vsítil svou první branku v extraligovém play-off. „Také v posledním zápase základní části jsem jel sám na bránu, ale tehdy jsem ještě zkusil udělat kličku. Dnes jsem si řekl, že když uvidím díru, tak hned vystřelím. A ono se to povedlo,“ prohlásil autor rozdílového gólu. Ve třetím dějství už žádná branka nepadla, a proto se konečné skóre utkání zastavilo na poměru 2:1. „Nechtěli jsme hrát úplného zanďoura, avšak Plzeň nás celkem tlačila, takže nám toho směrem dopředu zas tolik nedovolila,“ zhodnotil Jakub Navrátil třetí třetinu.

Hanáci si tedy velmi rychle zajistili účast mezi nejlepšími osmi celky soutěže. Olomoucký útočník hledal důvody, proč byl jeho tým tak úspěšný. „Je to play-off, zápasy jsou hlavně o bojovnosti. Od začátku jsme šli do toho s tím, že nechceme vypustit ani jediný souboj, a ona se nám tato taktika opravdu dařila. Díky ní jsme vyhráli a postoupili dále. Žrali jsme každý puk, žádný souboj pro nás nebyl ztracený a myslím si, že právě to všechno v této sérii rozhodovalo.“

Záhy navázal: „Je možné, že nás soupeř podcenil. Možná si myslel, že mu to dáme zadarmo. Play-off je úplně jiná soutěž, tam se začíná od nuly. Přišlo mi, že v prvním zápase na nás Plzeň nebyla úplně nachystaná. Věděli jsme, že proti nám stojí Milan Gulaš, který rád střílí ze všech pozic. Pohlídali jsme si ho, měli jsme na něj připravené speciální videa a naštěstí se dá říct, že větší šance neměl.“

Přerovský odchovanec dlouho laboroval se zraněním. Těsně před vyřazovací částí se do hry vrátil a teď rozhodujícím gólem potvrdil olomouckou účast ve čtvrtfinále. I vzhledem k předchozím sezonním okolnostem si postupu do dalšího kola velmi váží. „Jsem hlavně rád, že můžu hrát. Kuba ( pozn. redakce - fyzioterapeut Jakub Jarolím) mě dal dohromady, za což mu děkuju. Můj dnešní gól byl takovou třešničkou na dortu,“ řekl s úsměvem na rtech.

Porážka z konce základní části v poměru 1:9 je zapomenuta. Hanáci ji dokázali svému soupeři vrátit se vším všudy. „K poslednímu zápasu základní části jsme si pouštěli různá videa. Řekli jsme si, co nesmíme dělat. Hlavně v obraně jsme doufali ve zlepšení, a to se naštěstí i stalo. Klíčem k úspěchu byla především dobrá defenzíva,“ ví útočník s číslem 88 na dresu.

Olomouckým čtvrtfinálovým soupeřem bude pražská Sparta - vítěz základní části Tipsport extraligy. „I na Spartu by samozřejmě mohla a měla platit bojovnost. To, co nás zdobilo s Plzní, si musíme přenést i do další série. Půjdeme do ní po hlavě, budeme se rvát a snad uspějeme znovu,“ uzavřel Navrátil bojovným tónem.