Je to paráda, ale přáli jsme si to ukončit dřív, říká Alexandr Lhotský

Luděk Stránský
O L O M O U C - V základní části nasbíral dvanáct bodů, všechny za asistence. V důležitém sedmém čtvrtfinále play-off proti Benátkám nad Jizerou se však Alexandr Lhotský konečně v probíhající sezóně trefil. „Kluci si mě dobírali, že jsem dlouho nedal gól, ale potom říkali, že jsem si to nechal na pravou chvíli,“ usmíval se po konci sobotního duelu Lhotský.

Stejně jako jeho spoluhráčům, tak i jemu se po konečném hvizdu sobotního rozhodujícího klání ulevilo. Olomouc přemohla vzdorující Středočechy a postoupila do semifinále vyřazovacích bojů. „Určitě úleva. Jsme tam a je to paráda. Pořádně jsme si v kabině zařvali,“ popisoval své pocity Lhotský.

Zkušený bek Mory se rozpovídal i o průběhu celé série. „Byla to pro nás fuška. Každý asi čekal, že to bude lehčí. Ale je to play-off a zápasy byly několikrát jako na houpačce. I když to byl sedmý zápas, tak byl aspoň atraktivnější. Ale určitě jsme si to přáli ukončit dřív,“ uvedl šestatřicetiletý obránce.

Vzápětí dodal na adresu sedmého rozhodujícího střetnutí: „Je to loterie. Nějaká nervozita tam byla, ale ta z vás s prvním střídáním spadne. Euforie tak byla potom větší. Myslím, že i diváci museli být spokojení.“

⇒ Alexandr Lhotský

Lhotský si ale uvědomuje, že klíčem k postupu byl dobrý vstup do sobotního klání. „Kdybychom nevyhráli první třetinu, tak by se zápas vyvíjel úplně jinak. Třeba by to byly ještě větší nervy,“ přemýšlel hráč s číslem 82.

Opora zadních řad navíc kromě obranných zákroků přispěla v duelu i důležitým gólem na 2:0. „Klasicky jsem při střele netrefil bránu. Viděl jsem, jak se puk odrazil od mantinelu, tak jsem si říkal, že by to brankáři mohlo přeskočit přes hokejku a doklepl jsem mu to pod lapačkou,“ popsal svou první branku v sezóně Lhotský.

Jeden z asistentů kapitána se tak trefil poprvé od loňského ledna, kdy zaznamenal gól ve střelecky atraktivním duelu proti Chomutovu. „Žádný střelec sice nejsem, ale takhle dlouho jsem na gól ještě nečekal. Kluci si mě dobírali, ale potom říkali, že jsem si to nechal na pravou chvíli. Snad to nebude poslední gól,“ přeje si obránce, který sobotní mač odehrál ve dvojici se Staňkem.

Do zápisu o utkání se však dostal ještě kvůli osobnímu desetiminutovému trestu za zásah do oblasti hlavy a krku. „Rád bych se na to podíval na videu. Myslím, že jsem soupeře trefil ramenem a on na to nebyl připravený. Myslím si, že jiný zákrok na mě byl podstatně horší, než to, co jsem předvedl já,“ uvedl k verdiktu sudích Lhotský.

Beka Kohoutů v sobotním podvečeru potěšila také více než dvoutisícová návštěva. „Byla výborná atmosféra. Jsem spokojený, jen tak dál. Doufám, že na nás lidi za ty špatné výsledky z předchozích zápasů nezanevřeli,“ řekl Lhotský.

A co si zkušený obránce myslí o nadcházející semifinálové sérii s Chomutovem? „Když budeme hrát svoji hru, tak to budou vyrovnané zápasy a budou rozhodovat maličkosti nebo to, kdo udělá více chyb.“

Poté ještě dodává: „Síly budou. Musí být. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nemáme sílu. Do úterý máme čas regenerovat. Doufám, že proti Chomutovu předvedeme dobré výkony a porveme se o další postup, “ burcuje mužstvo Lhotský.

První semifinále proti Pirátům je na programu v úterý od 17:30 na severu Čech.