Je to pozitivní začátek, je na čem stavět, říká o dvoubodovém zápase letošní premiant Jan Káňa

Kristýna Nováková
B R N O – Poprvé naskočil do přípravy a hned si připsal dva body za dvě asistence. Taková je bilance úterního utkání s Kometou pro osmadvacetiletého útočníka Jana Káňu. Člen třetí pětky po zápase hodnotil nejen výkon svůj a celého mužstva, ale mimo jiné prozradil, co Hanáci momentálně nacvičují na trénincích a jestli jsou pro něj jako bývalého hráče Komety zápasy v Brně něčím speciální.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ hodnotil utkání olomoucký útočník. „Zápas pro nás začal velmi dobře. Bylo nám jasné, že Brno ve druhé třetině přidá. To se taky stalo, začali víc napadat, z toho pramenily naše fauly. V přesilovkách ten zápas zdramatizovali. Naštěstí jsme to ve třetí třetině hráli poctivě dozadu a do ničeho je nepouštěli,“ shrnul výkon týmu osmadvacetiletý hokejista. Pro Jana Káňu to byla v letošním zápase premiéra, v zápasech proti Pardubicím a Hradci Králové totiž ještě nenaskočil. „Na ledě to bylo v pohodě. Minulý týden jsem nehrál, o to víc jsem se snažil trénovat. Necítil jsem se dnes ani unavený,“ vykládal po zápase. „Je to pozitivní začátek, je na čem stavět. Hlavně ať to vydrží, hrát dobře a sbírat body,“ doufá do budoucích zápasů.

⇒ Útočník Jan Káňa

Hanáci v Brně předvedli parádní první třetinu, v níž dali svému soupeři lekci z produktivity - po gólech Nahodila, Buriana a Koloucha se do šaten odcházelo za stavu 0:3. „Někdy to v tom zápase vyjde, že se šance promění. Pak se člověku hraje i líp. Víc si věří, když je vedení, víc si i dovolí. Ty začátky jsou důležité,“ pochvaloval si skvělý vstup do utkání Jan Káňa. Útočník s číslem 9 se zapsal do statistik zápasu hned dvakrát, nahrál totiž na první a poslední gól Kohoutů. „Vždycky to byly druhé nahrávky,“ upřesňoval. „Na modré jsem jenom propíchl puk a Klíma našel Nahece na teč. V té druhé jsem byl zády k bráně, viděl jsem Klímu, tak jsem mu to přenechal. Krásnou nahrávkou našel Nahece na druhé straně a ten to proměnil,“ komentoval situaci u obou gólů.

Sám Káňa brněnskou DRFG arénu dobře zná, sám si v jejím dresu odkroutil šest celých sezón, v sezóně 2017/2018 jeho další kroky vedly právě do Olomouce. Žádný speciální náboj pro něj ale utkání s Kometou nemají. „Už je to delší doba, co jsem odešel,“ vysvětloval. „Samozřejmě tu znám spoustu lidí okolo, tak se těším, že je zase uvidím a pozdravím. Na ledě se snažím hrát za Olomouc.“

V třetím zápase turnaje naskočili Hanáci v zase trochu pozměněné sestavě - Jan Káňa nebyl jediným premiantem v olomouckém dresu. Poprvé do přípravy naskočil také jeho spoluhráč z třetí pětky Lukáš Klimek. „Sestavy se teď v přípravě hodně točí,“ potvrdil Káňa. „V zápasech se zkouší různé věci, které mohou a nemusí fungovat, takže každý zápas může být jiný,“ upozornil. Rodák ze Zlína dále prozradil, že na tréninku se tým věnuje různým herním situacím. „Teď se už druhý týden věnujeme taktice v obranném pásmu. Trénink má vždycky nějaký průběh, do toho se tam vkládají tyhle věci,“ řekl. „Přesilovky a oslabení zatím nehrajeme,“ upřesnil.

Kohouti vybojovali první výhru v rámci Generali Česká Cupu a do tabulky skupiny C tak zapisují 3 body, které je posouvají na 3. příčku tabulky jejich skupiny. Jan Káňa ale body a postavení v tabulce nebere jako bernou minci. „Vůbec nevím. Vím, že se to hraje, ale pořád to bereme jako přípravu. Nehrajeme úplně na body a podle toho to vypadá i na ledě. Pravidelně se střídáme a všechny formace dostávají svůj čas.“