Je to skvělý skalp, byl spokojený s vyraženým sklem Pavel Selingr

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Pavel Selingr oklepal s Jiřím Dopitou a Radimem Kucharczykem svou bývalou souhru ze Znojma a v týmu Mory je z nich zkušená formace. Dvě gólové přihrávky v duelu s Mostem připravil pro své spoluhráče v první části, třetí asistenci si připsal za zahájení překrásné kombinace olomouckého mužstva při čtvrté domácí brance. „Nebylo to vůbec nacvičené, vyplynulo to ze hry,“ tvrdil po utkání Selingr.

Hanáci se v první části sice ujali dvoubrankového vedení, ale soupeři se málem v polovině klání podařilo srovnat. Mora však zabrala, a nakonec třemi dalšími trefami potvrdila svou výhru. „Jako obvykle jsme se nadřeli na vítězství. Jinak mám ale z toho zápasu dobrý pocit, naše pětka dala tři góly. Hlavní však je, že jsme získali všechny body,“ hodnotila duel olomoucká jedenáctka.

Selingr hostům nechtěně pomohl k jejich jediné brance, když v oslabení fauloval, a poslal tak svůj celek do tří. „Nechal jsem mu tam nohy a on do nich najel. Dopi byl sám před bránou, ale kdyby to byl jejich hráč, tak by určitě rozhodčí nechal hrát dál,“ mrzelo třiatřicetiletého forvarda.

⇒ Pavel Selingr

Náladu si ale Selingr v zápase jistě zlepšil nahozením soupeře na tvrzené sklo, které pod takovým tlakem prasklo. „Je to skvělý skalp. Lepší než ty tři asistence,“ potěšilo bývalého hráče Chomutova. Zároveň ale doplnil: „Nebyla to ani pořádná rána, nějak tam prostě naletěl, a na mně se pak vysypalo sklo.“

Olomoucký útočník poté v neplánované pauze musel odejít do šatny, naštěstí ne kvůli zdravotnímu stavu. „Šel jsem si usušit rukavice pod fén, protože jsem věděl, že výměna potrvá dlouho,“ vysvětlil svůj odchod do kabiny.

Těsně v závěru ukázala první formace nejhezčí kombinaci utkání. A na jejím začátku stál právě Selingr. „Nebylo to vůbec nacvičené, vyplynulo to ze hry. Věděl jsem, že tam Dopi někde je. Ten pak kotouč nalil Kuchardovi před bránu.“

Někteří hostující hráči hráli z důvodu špatné výkonnosti pod tlakem, proti Olomouci toho také moc nepředvedli. „Most akorát bruslil, měl velké problémy dostat se do naší třetiny. Měl však i nebezpečné brejky. Nám ve snaze dávat góly se pak stalo, že nám hosté občas ujeli. Žigy nás ale dnes podržel,“ pochválil Selingr gólmanskou jedničku Mory.

FOTO: Zdeněk Polák