Je to úleva, přiznal po premiérovém gólu Michal Matiaško

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zápas s Trenčínem se tak trochu řídil heslem "mládí vpřed". Kohouti si před vlastními fanoušky šli jasně za svým. Napravit nepovedený zápas se Zlínem a protáhnout domácí neporazitelnost. A to se jim do začátku dařilo. Nejprve otevřel skóre Jakub Galvas, o chvíli později přidal svou první branku za Olomouc, ale i za dospělé Michal Matiaško. Další dva góly pak přidali Marek Laš s Alešem Jerglem a pojistili jasné vítězství Kohoutů.

Kohouti předvedli po dvoudenní pauze úplně jinou hru než v utkání se Zlínem. Už na začátku zápasu otevřel skóre Jakub Galvas, o chvíli později přidal trochu klidu na hokejky Hanáků svým gólem Michal Matiaško. Šikovný útočník si připsal první gól za Olomouc a zároveň mezi dospělými. Příležitostí ke skórování už měl ale i v minulých zápasech dost. „Určitě je to úleva. Dostal jsem výbornou nahrávku a jsem rád, že to tam spadlo. V minulých zápasech asi chybělo lepší soustředění na zakončení a klidná hlava. Těžko říct. Tohle bych měl určitě proměňovat, protože už minule jsem jel dvakrát sám,“ vracel se k zápasům.

Zatímco proti Zlínu se Hanáci gólově neprosadili, tentokrát byli v přesně opačné roli a na svém ledě nedovolili Trenčínu ani branku. A rozdílů mezi dvěma zápasy našel Matiaško hned několik. „Proti Trenčínu bylo jiné nasazení. Líp jsme bruslili a nedělali jsme takové chyby. V šatně jsme si řekli, jak máme hrát a myslím, že jsme podali o sto procent lepší výkon než ve Zlíně, protože tam se nám zápas vůbec nepovedl,“ srovnával osmnáctiltý hokejista.

Olomoucký nováček je věkem stále ještě junior a juniorce Kohoutů by měl během sezóny také pomáhat, svými výkony si ale řekl o prostor mezi dospělými hokejisty. „Jsem rád, že mám takovou příležitost a jsem rád, že mě trenéři berou jak na tréninky, tak i do zápasů. Pro mě je to strašně super. Je to sice z juniorky skok, ale je to super a jsem rád, že pokračuji pořád dál. Teď jsou někteří i zranění, takže jsem rád, že tu zatím jsem,“ usmíval se.

Trenéři A týmu na mladého útočníka pravidelně spoléhají a odchovanec Nového Jičína se tak může těšit velké důvěře, jak to bude vypadat v extraligových zápasech je ale stále ve hvězdách. „Těžko říct, nevím přesně kdo co z kluků má nebo za jak dlouho se uzdraví. Extraliga ale začne až za nějaký čas, takže zatím opravdu nevím,“ přiznal útočník prozatím nosící na dresu číslo 18.

Téměř všichni hokejisté se shodují, že přechod z juniorky mezi dospělé je náročný a Michal Matiško není výjimkou. „Je to silově náročnější. Tady je to hodně o taktice, což v juniorce tolik není, i když i tam začíná být nějaká taktika. Rozdíl je ale určitě i v rychlosti,“ prozradil.

Nechybělo ale mnoho a olomoucký dres obléknout nemusel. Rychlonohý hokejista čekal na výsledky CHL Import Draftu, když jeho jméno v draftu nepadlo, zatoužil po změně a své šance se chytit právě v Olomouci. „Čekal jsem, jak dopadne CHL draft v Kanadě, ale vybraný jsem nebyl. Jsem však rád, že jsem tady. Je to tu opravdu super a užívám si každý trénink,“ dodal nadšeně tahoun vsetínského dorostu.