Je to velká radost, když porazíte takový tým, řekl dvougólový střelec Lukáš Kucsera

Daniel Fekets, Josef Prášek
O L O M O U C - Hanáci slaví první vítězství po vynucené pauze, která na začátku sezony přerušila ročník. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka navázali na bodový zisk z minulého utkání proti Plzni, tentokrát navíc dokázali bodovat plnohodnotně. Nad Spartou zvítězili poměrem 4:1. Lví podíl na výhře Kohoutů měl útočník Lukáš Kucsera, jenž vstřelil dva góly.

Úvodní minuty utkání se daly označit za raketové. Už na konci třetí minuty platil stav 1:1, když za domácí skóroval olomoucký novic Jakub Valský a za hosty záhy vyrovnal David Vitouch. Ve zbývající části první periody měli mírně navrch Pražané, ale Lukáš Rousek ani Matúš Sukeľ nedokázali při svých šancích Branislava Konráda překonat. „Věděli jsme, že Sparta přijede s dobrým bruslením. Každý se jim chtěl vyrovnat bruslařsky i v první třetině, ale úplně nám to na začátku zápasu nejezdilo. Zachránil nás první gól, ale od druhé třetiny to bylo daleko lepší. Soubojů jsme podle mě vyhráli více a celkově jsme předvedli velice dobrý výkon,“ sdělil Lukáš Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Hanáci od začátku druhé třetiny byli daleko nebezpečnější. Několikrát se dostali do zajímavých střeleckých pozic, ale ani na brankáře Jakuba Neužila dlouho nenašli recept. Až 27 sekund před druhou sirénou skóroval Lukáš Kucsera po šikovné přihrávce Silvestera Kuska. „Šel jsem z trestné lavice a dostali jsme se do situace dva na jednoho, kdy si to Silva (Silvester Kusko) dával na bekhend a poté puk přihrál před bránu. Já se snažil předskočit beka, což se povedlo. Následně jsem do kotouče jen plácnul a střela vyletěla nahoru,“ popsal gólovou situaci autor rozdílové branky.

Krátce po začátku třetí třetiny se Kohouti prosadili i potřetí. V úplném závěru zápasu navíc přidali gól v přesilové hře. Po brankách Lukášů Nahodila a Kucsery se skóre zastavilo na stavu 4:1. „Je to velká radost, když porazíte takový tým. Je pravda, že v poslední době jsme moc bodů nezískali, takže i kvůli tomu jsme za ně nesmírně rádi. Myslím si, že čtyři body z posledních dvou těžkých zápasů jsou perfektní,“ neskrýval devětadvacetiletý útočník své nadšení.

Pozitivně hodnotí také svůj dvougólový zápis do kroniky zápasu. Opavský rodák skóroval podruhé a potřetí v právě probíhající sezoně. „Dva góly jsou super. V posledních zápasech jsem nehrál moc dobře, takže jsem rád, že nějaký gól mi tam padl a mohl jsem týmu pomoct,“ zářil. Klíčovým faktorem podle předsezonní olomoucké posily bylo i ubránění přesilových her Sparty. „Uhlídali jsme přesilovky soupeře dost dobře. K ničemu většímu se nedostali, přihrávali si to v nich pořád dokola. Navíc jsme byli efektivní. Konečně jsme dali více gólů, jsme za to jen a jen rádi,“ navázal.

Olomouc se po výhře nad Spartou raduje z třetího tříbodového zisku v sezoně. Po Zlínu a Pardubicích si připsala skalp pražské Sparty. Hanáci tak zlomili sérii šesti proher v řadě. „Určitě to v hlavách bylo. Proher bylo dost. Sebedůvěra samozřejmě stoupá každým bodovým ziskem. Doufám jen, že na to navážeme a budeme i v dalších zápasech předvádět to, co jsme dnes předváděli od druhé třetiny,“ doplnil Kucsera.

Hned v neděli si hráči a fanoušci obou táborů budou moct dopřát reprízu utkání 7. kola. Tentokrát však Kohouti zavítají na led Sparty. Po dlouhé době se tak utkají s jedním soupeřem krátce za sebou, aniž by se hrála série play-off. „Je to zvláštní jen tím, že tady na to nejsme zvyklí. Ale není to zas tak moc speciální a určitě se na další zápas zase připravíme. Dneska jsme se oťukali,“ pousmál se. Hanáci do Prahy nevyrazí autobusem, nýbrž vlakem. „Pár cest vlakem jsem na zápasy zažil, takže vím co od toho čekat. Do Prahy je to vlakem takové pohodové, člověk jen vystoupí a za chvíli jde na led,“ uzavřel.

Druhý vzájemný duel Sparty s Olomoucí se odehraje v neděli 22. 11. od 16:00.

Statistiky obou týmů:

nejproduktivnější obránce
David Škůrek
Tomáš Dujsík 3b (0+3)
Matěj Machovský – 10 záp. (91,30%)
Jakub Neužil - 4 záp. (89,74%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 8 záp. (92,00%)
Jan Lukáš - 3 záp. (88,00%)
21,82% - 2. místo
úspěšnost v přesilovce