Je to velká úleva, oddychl si po vítězství v Litvínově Rostislav Olesz

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – Čtyři zápasy a jeden jediný vstřelený gól. Taková byla bilance olomouckých hokejistů před zápasem v Litvínově. Kohouti tak moc dobře věděli, že toto utkání bude důležité. Nakonec se jim po výborné třetí třetině podařilo vyhrát 3:4, toto vítězství se však vůbec nerodilo lehce, jak potvrdil také Rostislav Olesz, který se na něm podílel jedním gólem.

„Je to velká úleva. Mrzí nás jenom ten konec, kdy jsme to neuhlídali a neproměnili jsme třeba ty malé šance, co jsme měli, a navíc jsme inkasovali,“ povídal urostlý útočník novinářům v mix zóně. Byl to právě Olesz, kdo necelou minutu po trefě domácího Jana Myšáka srovnal stav utkání. Na další góly si pak diváci v Litvínově museli počkat až do třetí třetiny, ve které se Hanákům mimořádně povedla sekvence mezi 44. a 51. minutou, v níž zaznamenali tři branky.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Vstup do zápasu přitom tak dobrý nebyl. Hned zkraje utkání se totiž Olomouc dostala do dvojnásobného oslabení. „Zápas jsme začali tak, že jsme hráli ve třech. Litvínov nastoupil dobře a hned hrál přesilovku 5 na 3. To se pak do zápasu dostává špatně... na buly jsme taky nic nevyhráli. Od toho se všechno odvíjelo,“ hodnotil první dvacetiminutovku vítkovický odchovanec. „Ve 2. třetině jsme si to pohlídali. Měli jsme puky na buly a hra se přesunula k nim. To byl ten rozdíl. Nedali jsme jim výhodu přesilovky a dostali jsme se do tlaku my,“ pokračoval Olesz.

Olomoučtí hokejisté se však nemuseli potýkat jen se střeleckou smůlou. Vrásky na čele trenérům Tomajkovi a Motákovi dělá také marodka, která doslova kosí jednoho hráče po druhém. Kvůli tomu naskočili Hanáci do zápasu s promíchanými formacemi. Právě Rostislav Olesz se se svými parťáky Lukášem Nahodilem a Vilémem Burianem posunul do druhé formace. Situace byla už tak vážná, že do čtvrtého útoku musel naskočit obránce Tomáš Valenta. „Už tak trénoval v týdnu. Věděl, do čeho jde. Má takové útočné choutky, takže to pro něj nebyl problém,“ prohodil s úsměvem čtyřiatřicetiletý útočník.

Kohouti si tak po čtyřzápasovém půstu připsali další tři body do tabulky a také dokázali konečně prolomit střeleckou smůlu, a to přesto, že je Verva přestřílela v poměru 35:20. „Špatně s to hodnotí. Oba týmy měly za sebou několik proher. Není to na krásu, vždycky chcete vyhrát. Důležité jsou ty body do tabulky a vítězství týmu,“ uzavřel Rostislav Olesz.