Je to velká úleva, prozradil Denis Kindl, který po zbytečném vyloučení pojistil druhou výhru

David Jahoda
O L O M O U C – Během dvou minut mu hrozilo, že se stane smutným hrdinou. Postava psance mu ale na triko přišita nebyla, ba naopak po návratu na led z trestné lavice pojistil druhé vítězství Mory v semifinálové sérii s jihlavskou Duklou. Takový byl příběh olomouckého útočníka Denise Kindla, který neskrýval úlevu a nadšení. „Omluvil jsem se týmu a je to za námi. Vedeme 2:0 a hraje se dál,“ pravil Kindl.

V honbě za klíčem, který by otevřel brány extraligové baráže, Mora nemohla začít lépe. Po dvou domácích zápasech má v kapse první dvě vítězství, které jí dávají velice nadějnou pozici do střetnutí na jihlavském ledě. Ve druhém zápase to však byl tuhý boj, jeden z hrdinů domácího mužstva se naopak mohl stát smolařem a stav utkání mohl být klidně vyrovnaný.

Tím hráčem byl útočník Hanáků Denis Kindl, který krátce po sobě poslal svůj celek do oslabení, když inkasoval menší trest v souboji s kapitánem Dukly Čachotským.

⇒ Útočník Denis Kindl

„Bylo to ode mě nesmyslné. Hned jsem se týmu omluvil, protože se to už nemůže opakovat. Čachotský takhle hraje, provokuje, bohužel jsem neudržel nervy. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo, že jsem dal ten gól a odskočili jsme o dvě branky. Jinak si ale takovou věc nemohu vůči týmu dovolit,“ byl si vědom Denis Kindl.

„Až budeme mít jistý postup do baráže, klidně se s ním porvu, teď ale nic podobného nepřipadá v úvahu,“ doplnil olomoucký útočník, kterému spadl velký kámen ze srdce. Olomoucké číslo 72 prozradilo, co se ve vzájemném souboji s jihlavským kapitánem přihodilo. „Neměl jsem puk, a myslím, že jsem dostal loktem do obličeje. Bohužel, takové je play-off a já jsem to měl unést. Omluvil jsem se týmu a je to za námi. Vedeme 2:0 a hraje se dál,“ konstatoval.

Dvě minuty trnul na trestné lavici, následně se ale vrátil na led, zapojil se do útočné akce, a nakonec nadvakrát překonal brankáře Ritticha. Lepší odčinění svého prohřešku si nemohl přát. „Za sebe musím říct, že je to velká úleva. Po té první střele to proletělo kolem tyčky, už jsem si říkal, že to snad ani není možné, neustále se ty puky ode mě odrážely. Doufám, že se teď i herně sám trochu zvednu,“ vyřkl své přání nejproduktivnější hráč Mory v základní části.

Utkání mělo pořádné grády až do poslední sirény. Hostující hráči se snažili Olomoucké před dalšími dvěma střetnutími alespoň trochu rozhodit, došlo dokonce na dva pěstní souboje. „V závěru se trochu zápasilo, my jsme to ale trochu čekali. Porazili jsme je podruhé v řadě, oni si asi mysleli, že když nás předtím porazili čtyřikrát v řadě, že to teď budou mít jednoduché. Já jsem jenom rád, že jsme to ubojovali. Vedeme 2:0, a to je super,“ byl potěšen druhým získaným bodem v sérii Kindl.

Mančaft vedený ex-olomouckým koučem Petrem Vlkem dnes ve svém hodnocení utkání opravdu mohl použít slovo „smůla“. Od druhé třetiny byli Jihlavští mírně lepším celkem než domácí, srazila je však k zemi šťastná branka Rostislava Marosze.

„Jihlava v tomto druhém utkání určitě hrála lépe, zdálo se mi, že byla taková živější. Podle mě se na nich trochu podepsala i ta pauza, kterou měli díky tomu, že vyhráli rychle nad Havířovem. Byli určitě nebezpečnější než v úvodním duelu, ale vítězství je naše,“ komentoval hru soupeře bratr obránce Detroitu Red Wings Jakuba Kindla.

⇒ HC Dukla Jihlava

V pátek a v sobotu, kdy Kohouti jedou na jihlavský led, neočekává Kindl nikterak jednoduchý úkol. Dukla bude určitě pořádně kousat, zároveň jí jde však o hodně. „V Jihlavě to bezesporu bude těžší než doma, na druhou stranu my pod tlakem nejsme, vedeme 2:0. Oni teď musí, a to je podle mě naše výhoda,“ předjímal centr třetí pětky.

Čím se mohou Olomoučtí chlubit, je jejich vítězná domácí šňůra, který v play-off činí už pět utkání. Denis Kindl nezapomněl na závěr rozhovoru vyzdvihnout podporu z tribun. „Fanouškům patří velký dík. Ani jsem nečekal, že jich tolik přijde, znovu bylo kolem tří tisíc, což je super. Ženou nás dopředu a jsou naším malým šestým hráčem.“