Jiří Ondrušek po nešťastném zápase s Kometou: Snad se to zlomí

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Hanáci v předposledním přípravném duelu podlehli brněnské Kometě 0:2. Ačkoliv na domácím ledě tým v čele s kapitánem Jiřím Ondruškem hosty přehrával, nepodařilo se mu vstřelit ani jednu branku.

Ve druhém domácím přípravném klání se Olomouc utkala v moravském derby s Kometou. Musela zkousnout hořkou prohru 0:2, přestože gólových příležitostí měla požehnaně. „Bohužel nám chyběla koncovka. Myslím, že dvě třetiny, možná dvě a půl, nebyly vůbec špatné, až právě na koncovku,“ komentuje obránce a kapitán Olomouce Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Kohouti vkročili do zápasu mnohem lépe a první minuty patřily jim. Ostřelovali Čiliakovu branku, jak mohli, ale brněnský gólman lapil všechny olomoucké pokusy. Kometa párkrát zaútočila, ale jedinou nebezpečnější akci si připsal Jakub Flek, který ujel olomoucké obraně. Poté už následoval dlouhý tlak Hanáků. „Asi jsme nedělali správná rozhodnutí ve finální fázi. Bylo tam hodně vyražených puků, ke kterým jsme se nedostávali. Musíme na tom zapracovat,“ vysvětluje Ondrušek.

Ve druhém dějství Olomouc znovu přitlačila, hosté se často nemohli dostat ze svého obranného pásma a když se jim to povedlo, nevedlo to k žádnému nebezpečnějšímu útoku. „Myslím si, že jsme měli bruslařsky navrch. Vyhrávali jsme souboje, udrželi jsme se na puku, jenom, jak jsem už řekl, nás zradila koncovka. Snad se to zlomí,“ doufá zkušený zadák.

Třetí třetina byla vyrovnanější. Ve 49. minutě hostující Luboš Horký zkusil štěstí střelou z úhlu. Nahodil kotouč na Konráda, který si jej velice nešťastně srazil za vlastní záda. „Čekalo se, kdo dá gól, ten dalo Brno a potom nevím, jestli nám v závěru došly síly, nebo jsme již byli tak zoufalí z koncovky. Ale ten konec už nebyl optimální,“ doplňuje.

Dvě minuty před koncem utkání opustil svou bránu Konrád, aby dal prostor šestému útočníkovi. Hosté se pak několikrát snažili trefit prázdnou branku, to se však podařilo až na pátý pokus Jakubu Flekovi, který tímto gólem zpečetil výhru Brna.

Ve čtvrtek čeká Hanáky poslední přípravné utkání, které odehrají proti slovenskému Trenčínu. Pak už budou vyhlížet první extraligový zápas, který odehrají v pátek 16. září v Plzni. „Těšíme se všichni. Ještě nás sice čeká jedna příprava, ale příští týden už začneme myslet na první zápas,“ uzavírá.