Jsem rád, že jsem se konečně trefil, usmíval se Tomáš Houdek

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Páteční večer patřil v Olomouci už tradičně hokeji. Domácí tým přivítal na svém ledě třinecké Oceláře. Kohouti hráli s lídrem tabulky od první minuty vyrovnaný zápas a dlouho to dokonce vypadalo, že si na své konto připíší tři body. Třinec sice dvakrát dotahoval ztrátu, ale i tak dokázal dovést utkání až do prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí hráči. „Za výhru jsme rádi, každý bod se počítá,“ svěřil se Tomáš Houdek.

V rámci patnáctého kola hokejové Tipsport extraligy zavítal na Hanou vedoucí tým z Třince. Poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro Oceláře, kteří deklasovali Kohouty 6:1. Domácí tým tak měl co vracet.

První třetina nabídla několik gólových šancí na obou stranách, úspěšnější však byli vždy Olomoučtí. Ve dvanácté minutě otevřel skóre tvrdou trefou od modré Tomáš Houdek, který o čtyři minuty později přispěl také ke gólu Marka Laše. Pro „Houdyho“ to tak byl více než vydařený zápas. „Jsem rád, že jsem se trefil, protože už ani nevím, kdy naposled dala naše pětka gól z přesilovky,“ neskrýval nadšení obránce s číslem devět. „V předchozích zápasech jsem se trápil, nedařilo se mi vstřelit branku, o to více mě těší, že jsem se prosadil právě proti Třinci.“

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Do druhé třetiny vletěli Kohouti s chutí, šanci navýšit skóre měl Aleš Jergl a Radim Kucharczyk. Postupem času ale začali Oceláři přebírat kontrolu nad zápasem a díky trefám Lukáše Žejdla a Tomáše Plíhala odcházely oba týmy do šaten po druhé dvacetiminutovce za nerozhodného stavu.

Závěrečnou třetinu začali Hanáci dvojnásobnou přesilovkou, kterou využili, a díky gólu Martina Cibáka se dostali do vedení. Čtvrtý gól domácího týmu přidal Erik Hrňa a fanoušci v plecharéně už doufali, že Kohouti dovedou zápas k tříbodovému vítězství. Oceláři se ale nevzdali. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky Marek Trončinský a pětačtyřicet vteřin před koncem vyrovnal Vladimír Roth. „Bylo to trochu frustrující, ale před prodloužením jsme si řekli, že si za výhrou půjdeme a dotáhneme to alespoň ke dvoubodovému zisku,“ neskrýval nic nejlepší hráč zápasu za olomoucký tým. V nastavení Mora využila výhody přesilové hry a díky gólu Erika Hrni mohla slavit vítězství.

Olomouc se ale musela po první třetině obejít bez Pavla Skrbka, který tvořil obrannou dvojici právě s Tomášem Houdkem. „Jeho absence na ledě byla znát, ale naštěstí jsme to zvládli i bez něj,“ svěřil se olomoucký zadák, který v Třinci s hokejem začínal. Nabízela se tedy otázka, jak utkání vnímal. „V pátek jsem to nebral jako nějaký speciální zápas, něco jiného to je, když se hraje v Třinci, kde mám rodinu i kamarády,“ uzavřel třiatřicetiletý obránce.