Jsem rád, že jsem se nachomýtl ke gólu, těšilo střelce Richarda Diviše

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – V úterním zápase Kohoutů proti Třebíči se blýskl olomoucký útočník Richard Diviš, který se postaral o dvě ze tří tref Mory. Při prvním gólu se prosadil díky skvělému bekhendovému zakončení, u druhého pak dorazil puk do prázdné brány. „Jsem útočník, takže jsem rád za každý gól. Zvláště v tomto utkání, kdy se přišlo podívat tolik kamarádů,“ prozradil Diviš.

Olomouc se v úterý podruhé v přípravě střetla s Třebíčí. Po remíze 1:1 na ledě Horácké Slavie se Hanáci nyní představili doma, kde zvítězili 3:1. „Začátek úplně parádní nebyl, ale pak to šlo. Takže nakonec jsme spokojení,“ konstatoval Richard Diviš, který také připustil, že střetnutí s Třebíčí splnilo svůj účel.

⇒ Útočník Richard Diviš

„Je určitě lepší, když se hraje, než když se jen trénuje. Zvláště v tomto týdnu, kdy máme naplánovaný jenom jeden zápas. Chtěli jsme tedy určitě vyhrát. Navíc v Třebíči se na těžkém ledu odehrál docela urputný zápas. Nyní byly lepší podmínky, takže jsme chtěli ukázat, že jsme lepším týmem,“ tvrdil osmadvacetiletý forvard.

Diviš se v domácím duelu proti Třebíči dokázal prosadit hned dvakrát. První gól vstřelil bekhendem z mezikruží, u druhého z bezprostřední blízkosti dopravil puk do odkryté třebíčské klece. A právě druhá trefa kladenského odchovance hodně potěšila.

„Jsem útočník, takže jsem rád za každý gól. Zvláště v tomto utkání, kdy se přišlo podívat tolik kamarádů. Měl jsem tak motivaci, takže jsem rád, že jsem se takto nachomýtl ke gólu,“ měl radost Diviš.

Kohouti v dosavadních čtyřech přípravných utkáních inkasovali pouhých pět branek. Se svou defenzivou tak svěřenci trenérů Fialy a Dopity mohou být spokojeni. „Řekl bych, že je to velká práce Vošvrce (Tomáše Vošvrdy), který zatím chytá ve velké pohodě. Ať nám to každopádně vydrží,“ přeje si olomoucká dvaadvacítka.

Ve čtvrtečním utkání proti Jihlavě se Diviš neobjevil na soupisce Olomouce. Důvodem však nebylo žádné zranění zkušeného útočníka, nýbrž protočení jednotlivých hráčů v týmu Mory.

„Je nás více, kádr máme široký. Poučili jsme se už v minulé sezóně, kdy jsme na konci roku museli zapracovat hodně mladých hráčů. Kluci z juniorů nám hodně pomohli, abychom sezónu vůbec dohráli,“ připomněl Diviš. „Myslím, že je na místě vyzkoušet více hráčů, nějak se protočíme.“

FOTO: Karolina Martinková