Jsem rád, že jsem skóroval, ale není to umocněno bodovým ziskem, smutní Dalibor Řezníček

Jakub Žurovec, FOTO: Marek Švamberg
P L Z E Ň – Olomouc na ledě domácí Plzně padla 4:5, přestože třikrát v zápase vedla. Domácí dokázali dvěma brankami stav zápasu ve třetí třetině zvrátit. Duel zhodnotil autor prvního gólu kohoutů DALIBOR ŘEZNÍČEK.

„Pro diváky byl tento zápas skvělý. Pro nás už méně, protože tam byla spousta chyb, na které se budeme muset podívat. Kdybychom jich udělali méně, mohli jsme brát body. Je ohromná škoda takto ztratit vedení ve třetí třetině,” shrnuje Dalibor Řezníček.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Jak se kouše porážka, když kohouti třikrát v utkání vedli? „To je právě ono. Měli jsme přidat ještě jeden gól, nebo se snažit to skóre udržet. Takovéto zápasy jsme zvládali. Musíme na to znovu navázat,” říká.

„Plzni se vždy dařilo vrátit se zpět do zápasu, je to naše chyba, musíme být lepší v obraně. Nesmíme tam tak chybovat a nedávat soupeři tolik příležitostí. Jde to na naše triko,” pokračuje zkušený zadák.

Dalibor Řezníček si v Plzni připsal první branku v sezóně. Jak si trefy cení? „Jsem rád, že jsem dal gól, ale vždy by měl být umocněný nějakým bodovým ziskem a ideálně výhrou. Ta nepřišla, a tak radost z gólu je taková nijaká,” připustil.

A jak se vůbec do brankové situace dostal? „Viděl jsem, že Kuba Navrátil bude střílet a my jsme u brankoviště měli jenom jednoho hráče. Já jsem byl v rohu, tak jsem se vydal před bránu, kotouč se odrazil ke mně a já jen dorážel do prázdné brány. Zkrátka se před brankou udělal prostor, tak jsem do něj šel,” popisuje hokejista s číslem 14 na dresu.

Zápasy Plzně s Olomoucí mají v této sezóně také jednu zajímavost, až do dnešního duelu vyhrál vždy hostující celek. „Těžko říct, svou roli v této statistice mohla hrát i náhoda. Já bych v tom neviděl žádnou raritu. Teď vyhráli domácí, a tak se to zase otočilo,” myslí si Řezníček.

I přes prohru si Olomouc v sezóně vede nad očekávání. Stále drží v tabulce třetí příčku, na záda jí ale už dýchají Sparta, Třinec nebo právě Plzeň. „Na tabulku se občas podívám, ale jsme zatím pouze v polovině soutěže... My musíme sbírat body a podívat se na tabulku až na konci. Teď to nehraje žádnou roli. Chceme znovu chytit tu vítěznou vlnu. Máme poslední zápas před reprezentační pauzou a my uděláme vše pro to, abychom ho vyhráli,” zakončuje Řezníček.