Jsem rád, že mi to tam padlo zrovna v tuhle chvíli, řekl o vítězné brance David Škůrek

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Více než rok čekal na moment, kdy se bude moci radovat ze vstřelené branky. Načasování měl ale DAVID ŠKŮREK parádní. Pět vteřin před koncem napřáhl na modré čáře a nedal Dominiku Frodlovi šanci. Tato trefa zajistila kohoutům tříbodové vítězství a postup do vyřazovací fáze Tipsport extraligy.

Hanáci nejprve proti Pardubicím ztráceli, pak se jim ale podařilo překlopit výsledek na svou stranu. Branka v samotném závěru jim zajistila nejen vítězství, ale i jistotu postupu do předkola play-off. „Věděli jsme o co hrajeme. Po těch sériích, kdy se nám tolik nedařilo, se nám povedlo konečně hrát to, co po nás trenéři chtějí. Šlape nám to, což je vidět i na výsledcích. Dřeli jsme, dělali jsme, co jsme měli, z čehož pramenily i ty góly. Na druhou stranu jsme měli i štěstí. Je ale super, že to takto dopadlo,“ hodnotil duel střelec rozhodující trefy David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Rána řízného beka byla výstavní, po přistrčení od Jana Káni propálil vše, co mu stálo v cestě. Dominik Frodl v brance Dynama mohl poté jen bezmocně přihlížet. „Vyšlo to náramně – čisté buly na Kanise, poté přihrávka na mě a stačilo to jen dobře trefit. S touhle lajnou to na tréninku zkoušíme často a konečně to vyšlo i v zápase,“ popisoval inkriminovaný moment.

Jeho jméno pak vyvolávala celá plecharéna, což jej samozřejmě potěšilo. Stalo se tak v době, kdy byla kapacita po dlouhé době neomezená. Na olomoucký zimní stadion přišlo 4 376 diváků. „Běžel mi celý zápas mráz po zádech. Byla tu skvělá atmosféra a doufáme, že i v dalších zápasech přijdou fanoušci v co největším počtu,“ řekl.

Pro Škůrka se jednalo o první trefu v letošní sezóně. Zároveň díky ní ukončil svůj nejdelší gólový půst – prosadil se poprvé od 5. ledna loňského roku. Tehdy otevřel skóre proti Českým Budějovicím. Čekal tedy 66 zápasů. Lepší moment k ukončení této série si však vybrat nemohl. „Určitě bych chtěl, aby se tak stalo i dřív, ale když bylo to buly, tak jsem si říkal, že by bylo pěkné, kdyby se mi to zrovna teď povedlo. Dlouho jsem takto nečekal a doufám, že už ani nebudu. Člověk to má v hlavě a tím že na to myslí, tak to může být i příčina toho, že se nedaří. Už jsem si říkal, že jestli skončím sezónu s nulou, tak to bude hodně špatné. Navíc jsem rád i vůči týmu, že to padlo v tuhle chvíli, jelikož jsme si zajistili vyřazovací boje,“ netajil se.

Právě v kabině bylo podle slov šternberského rodáka po zápase velice veselo. A není se čemu divit. Ještě před několika dny byli svěřenci trenérského dua Moták - Tomajko na nepostupovém třináctém místě. Nyní ale přišla série tří vítězných duelů, která vše otočila o 180 stupňů. „V tabulce to bylo hodně napjaté a jsme rádi, že jsme tu formu otočili v pravý čas,“ pronesl s uvolněným úsměvem.

Nyní tedy mohou kohouti odehrát zbývající dvě utkání s větším klidem v duši. Prioritou bude dopilovat formu a vyléčit před startem vyřazovacích bojů co nejvíce hráčů, kteří se zatím nacházejí na marodce. „Snad to konečně vyjde tak, že už bude celý mančaft v pořádku. Všichni víme, jak to v play-off je, takže doufám, že nás tyto výhry nakopnou,“ uvedl obránce s trojkou na zádech. Potenciální jméno soupeře v předkole ale zatím neřeší. Nám je to asi jedno, my půjdeme zápas od zápasu a budeme se snažit dojít co nejdál. Na soupeři nezáleží,“ uzavřel.