Jsem rád, že se zadařilo jak z osobního, tak z týmového hlediska, přiznal dvoubodový Bambula

Petr Luzar

P R A H A – Cíl stanice pro nedělní odpoledne? Praha, poprvé v tomto ročníku. Kohouti se v rámci dvaatřicátého kola Tipsport extraligy ledního hokeje střetli podruhé v sezóně s pražskou Spartou. O finálním výsledku musely opět rozhodnout až samostatné nájezdy, po kterých Olomouc slavila výhru 3:4. Velkou měrou se na vítězství podílel útočník JAN BAMBULA, který zaznamenal gól a nahrávku.

Bambula prožil z osobního hlediska nejlepší zápas sezony. Poprvé v letošním extraligovém ročníku nasbíral dva body, a za svůj srdnatý výkon si vysloužil ocenění „nejlepší olomoucký hráč utkání“. „Zlaté dva body, ale mohli jsme získat všechny tři. Je to škoda, nicméně bereme dva a jsme za to rádi, protože na Spartě se moc nevyhrává. Střelecky i celkově bodově to tam také spadlo, samozřejmě trochu štěstí tam bylo. Jsem tedy rád, že se zadařilo jak z osobního, tak i z týmového hlediska,“ shrnul zápas dvacetiletý útočník.

⇒ Útočník Jan Bambula

Hanáci přitom nevstoupili do zápasu nejlepším způsobem. Uběhlo sotva třicet vteřin a domácí už vedli 1:0. Zásluhou Bambulova gólu ale Mora rychle srovnala. Zároveň se jednalo o první olomouckou střelu v utkání. „Řekli jsme si, že jsme sice měli špatný vstup do utkání, ale že nevadí a jedeme dál, nic nevzdáváme. Budeme makat dál. Gól jsme dali z první střely asi proto, že jejich brankář nebyl rozchytaný, možná proto to tam spadlo.“

Mladý křídelník ale dřel celý zápas. I díky svému obětavému výkonu si vysloužil od koučů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka důvěru během samostatných nájezdů. Bambulovi ale klička nakonec jen těsně nevyšla. „Ano, zkoušel jsem to gólmanovi hodit nad beton. Bohužel z toho gól nakonec nebyl, mohl jsem kotouč hodit ještě o trochu výš. Chytil mi to pěkně,“ popsal svůj pokus.

Jeden z nejmladších členů olomoucké kabiny má navíc za týden narozeniny, takže dvoubodové představení v O2 Aréně se dá považovat za brzký dárek. „Dá se to tak brát, protože střetnutí se Spartou bylo poslední před reprezentační pauzou,“ řekl rodák z Havířova.