Jsme rádi, že bodujeme, říká Jiří Ondrušek. A děkuje Konrádovi

Josef Prášek
O L O M O U C – Hanáci bodovali počtvrté v řadě. Proti Českým Budějovicím to nebyl tak snadný zápas. Šlo se opět do prodloužení, ale to zvládli Kohouti skvěle! Soupeři téměř nepůjčili puk a vítěznou trefu si připsal zkušený Jiří Ondrušek.

Čtyřiatřicetiletý bek tak pomohl Hanákům výhrou 3:2 v prodloužení k první výhře v novém roce. „Myslím, že větší část zápasu jsme měli více ze hry. Na druhou stranu, i oni měli dost šancí. Kdyby nám nezachytal Braňo Konrád, mohli jsme klidně prohrát,“ děkoval Konrádovi.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Nováček je sice poslední, ale předchozí dva zápasy dokázal vyhrát a prezentuje se docela v dobrém světle. „My jsme je nebrali jako poslední. Výsledky v poslední době měli, bodovali se silnějšími soupeři, než jsme my,“ zamyslel se Ondrušek. „Nachystali jsme se na zápas dobře. Škoda jen, že jsme se neprosadili vícekrát,“ dodal.

Hosté se prosadili dvakrát vždy na konci třetiny. Poprvé jedenáct sekund před koncem první části a poté 79 vteřin před koncem druhé periody. „Musíme si na to dát větší pozor. Bolí to. Někdy se to však stane. Doufám, že to bylo naposledy,“ odpověděl Jiří Ondrušek.

Jsme i kvůli němu šťastní, že jsme to konečně zvládli, povídá Ondrušek

Utkání dospělo opět do prodloužení. „Braňo Konrád už byl z toho špatný. Měl nervy. Jsme proto i kvůli němu šťastní, že jsme to konečně zvládli a vyhráli,“ zaradoval se. Právě Ondrušek rozhodl, když se prosadil zcela sám před brankářem.

„Prodloužení se hraje jeden na jednoho a stane se, že je obránce klidně vepředu,“ vyjádřil se ke svému čtvrtému zásahu v sezoně.

Foto: Alena Zapletalová

Olomouc se aktuálně zvedá výsledkově i herně, však bodovala počtvrté v řadě. „Jsme spokojeni, že nějaké body sbíráme. Ty prohry v prodloužení, to je ale takové bodování - nebodování. Soupeř nám vždycky o ten bod uteče, a to není dobré,“ pozastavil se Ondrušek.

„Musíme mít hlavy nachystané na každý zápas a nedovolit si výpadky, které míváme,“ upozornil směrem k dalším zápasům. Další duel odehrajeme v pátek doma proti Spartě.