Jsme rádi, že už se to protrhlo, oddechl si Michal Vodný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti odehráli s chomutovskými Piráty velmi vyrovnané utkání. Na začátku druhé části museli dotahovat jednobrankovou ztrátu, téměř v polovině zápasu ale bylo srovnáno, když se prosadila třetí formace Hanáků. Velký podíl na gólu domácích měl Michal Vodný, který asistoval u vyrovnávací branky. Olomoucký útočník věří, že výhra nad Piráty Kohoutům pomůže k podobným výkonům jako před Vánoci. „Psychicky se zvedneme a bude to lepší.“

Po čtyřech zápasech konečně výhra. Kohouti sice museli dotahovat jednobrankové manko, zápas pak ale dotáhli až do nájezdů, kde zazářil obránce Tomáš Houdek a rozhodl o dvou cenných bodech pro Olomouc. „Důležitá výhra! Samozřejmě jsme rádi, že už se to protrhlo. Neříkám, že to byla smůla, ale pár zápasů jsme odehráli vážně špatně. Už s Brnem jsme to mohli dotáhnout do vítězného konce. Teď to také mohlo být za tři body, ale myslím si, že hlavně psychicky se po zápase s Chomutovem zvedneme a bude to lepší,“ věří Michal Vodný.

⇒ Útočník Michal Vodný

Hanákům vyšla především třetí třetina, kdy hostující tým výrazně přehrávali. Co se změnilo oproti předchozím čtyřiceti minutám? „Myslím, že nás uklidnil vyrovnávací gól a začali jsme hrát svou hru. Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout, tlačili jsme se do nich, ale nic tam nespadlo. To ale nevadí, štěstíčko se k nám přiklonilo v nájezdech. Šli jsme tomu naproti a podle mě se hokej musel líbit,“ uvažuje o zlomovém momentu.

Michal Vodný měl na vyrovnávacím gólu velký podíl, když puk vybojoval za brankou Čecha a našel svého parťáka z útoku, Jiřího Řípu. „V tom střídání jsme začali posílat dvě, tři střely přímo na bránu, byli jsme v rychlosti, takže jsme měli všechny odražené puky. Z jedné střely se to nějak odrazilo za bránu, takže jsem to obkroužil a viděl Řepu (Jiřího Řípu), jak si tam nahoře sjíždí, tak jsem to zkusil nějak poslat a naštěstí to Řepa propálil,“ vrací se ke gólové situaci levé křídlo.

Třetí formaci Olomouckých bylo v zápase znovu hodně vidět, zdá se tedy, že si trojice Vodný – Řípa – Eberle sedla. S Jiřím Řípou se navíc Michal Vodný zná celé své angažmá na Hané. „S Řepou (Jirkou Řípou) se známe spoustu let, ale pokud si pamatuji, moc jsme toho spolu neodehráli. Myslím si ale, že nějaká chemie funguje. Máme lepší i horší zápasy a proti Chomutovu nám zrovna vyšel ten lepší. Jsme rádi, že jsme takhle pomohli,“ má radost.

Několikrát ale Kohoutům pořádně zatrnulo, když puk po akcích Pirátů poskakoval téměř v brankovišti nebo jen těsně minul olomouckou svatyni. „V zápase byly pasáže, kdy jsme se do nich trochu moc tlačili, začali hrát takový ‚hurá hokej‘ nahoru, dolů a oni mají výborné brejkové hráče, takže jsme měli štěstí, že toho nevyužili. Naštěstí to ale Braňo (Branislav Konrád) všechno pochytal,“ chválí olomouckého brankáře olomoucký útočník.

Ze zisku dvou bodů se ale nakonec přece jen radovali hokejisté s kohoutem na dresu. Téměř v polovině utkání se třetí formaci podařilo srovnat krok s Piráty a v nájezdech pak dvakrát mířil přesně Houdek. Po čtyřech prohraných kolech tak přišla důležitá výhra. Může Kohoutům pomoci odrazit se k výkonům, které odváděli před Vánoci?

„Doufám, že ano. Už druhé dvě třetiny v Brně byly slušné, začali jsme je přehrávat a vypadalo to tak, jak to vypadat má. Proti Chomutovu to tak vypadalo v podstatě celý zápas, kromě nějaké pasáže ve druhé třetině, ale tomu se asi nevyhneme. Myslím, že ve třetí třetině jsme je naprosto jasně přehrávali a byla jen škoda, že tam něco nespadlo, šancí bylo dost,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý hokejista.

Michal Vodný si navíc v posledních třech zápasech připsal dva body za dvě asistence, spokojený ale zatím úplně není. „Pořád si myslím, že mám na víc, takže spokojený úplně nejsem, ale už se to začíná podobat tomu, jak bych si představoval, že ty výkony mají vypadat. Pořád tam ale vidím velké rezervy,“ dodává s úsměvem hráč s číslem čtyři.